Walmark slaví 20 let

Walmark slaví 20 let

Publikováno: 24.05.2010

Zobrazení: 0

WALMARK - 20 let
Největší výrobce vitaminů a doplňků stravy ve střední Evropě,
třinecká společnost Walmark, slaví 20 let od svého založení.

WALMARK - 20 letSpolečnost se dokázala prosadit také v oblasti výroby léků. Všechny své produkty Walmark vyrábí ve svém závodě v Třinci, který patří k nejmodernějším farmaceutickým závodům v ČR splňující náročná kritéria pro výrobu léků stanovené Státním ústavem pro kontrolu léčiv (certifikát GMP-správná výrobní praxe).

Walmark poskytuje svým zákazníkům nejen v ČR, ale i prostřednictvím svých dceřiných společností na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, v Litvě, Lotyšsku i ve Francii, inovativní produkty špičkové kvality a služby v oblasti péče o zdraví. Aktivně propaguje zdravý životní styl a vede své zákazníky k odpovědnému přístupu k vlastnímu zdraví, které je základním předpokladem kvalitního a aktivního života.

Walmark je důkazem, že může vzniknout firma, která se bez zahraničního kapitálu a cizího know-how dokázala prosadit v tak náročném oboru, jakým je farmaceutická výroba. „Poznání, že je možné přijít s nápadem, realizovat jej a uspět, je pro nás inspirací a výzvou k další práci,“ uvedl výkonný ředitel ing. Petr Turoň. Za hlavním zdrojem růstu společnosti stojí především její úspěšné působení na zahraničních trzích a aktivity exportního oddělení. Kromě prodeje prostřednictvím vlastních poboček vyváží Walmark své výrobky do více než tří desítek zemí světa, a to nejenom v Evropě, ale také na Střední a Dálný východ do států jako jsou Kuvajt, Vietnam, Jordán nebo Spojené Arabské Emiráty.

Jednotlivé produkty doplňků stravy a vitaminů podléhají přísnému posouzení. „Všechny analýzy různých vstupních materiálů, aktivních a pomocných látek, hotových výrobků a prostředí probíhají na té nejvyšší možné úrovni,“ uvedla tisková mluvčí a personální ředitelka Ilona Urbanová. Výroba ve firmě Walmark probíhá ve shodě se všemi legislativními požadavky, které jsou kladeny na jednotlivé druhy vyráběných produktů, jedná se především o Zákon o potravinách, Zákon o léčivu a další související vyhlášky ministerstva zdravotnictví a ministerstva zemědělství. Distribuované výrobky jsou řádně registrovány a schváleny podle svého charakteru Ministerstvem zdravotnictví ČR a Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Systém vnitřních inspekcí prověřuje jak jednotlivé procesy, tak funkčnost celého systému řízení jakosti.

V celé skupině podniků Walmark pracuje zhruba tisíc zaměstnanců. Obrat za finanční rok 2009 činil 2,45 miliardy korun, z toho na zahraničních trzích 1,15 mld. korun.