Vyšší příjem antioxidantů a nižší riziko rakoviny děložního čípku

Víte, že...Nová studie publikována v časopise Nutrition and Cancer uvedla vztah mezi příjmem beta karotenu, a vitaminů A, C a E a nižším rizikem rakoviny děložního čípku u žen.

2.4.2010

Výzkumníci zkoumali 288 žen s diagnózou rakoviny děložního čípku a porovnávali výsledky s 288 kontrolními subjekty bez této diagnózy. Sociodemografické informace byly shromážděny na základě registrace a vyplněním dietního dotazníku byly analyzovány údaje o nutričním příjmu.

Výzkumníci odhalili spojení mezi vyšším příjmem vitaminů A, C a E z potravy a doplňků a signifikantně nižším rizikem rakoviny děložního čípku.

vitamin A vitamin C vitamin E

Pacientky s vyšším příjmem vitaminů A, beta karotenu a vitaminu C měly statisticky signifikantně nižší riziko rakoviny děložního čípku než ty, které přijímaly menší množství těchto vitaminů.

Zdroj:
Intakes of vitamin A, C, and E, and beta-carotene are associated with risk of cerival cancer: a case-control study in Korea. Nutrition and Cancer, 2010; 62(2):181-9.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016

Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.