Harvard podporuje užívání vitaminu D

Vitamin DUžívání potravinových doplňků je jednou z možných cest, jak získat doporučené množství vitaminu D -  dle Harvardské lékařské fakulty.

11.9.2009

V Harvard Health Publications bulletin, který je určen pro US spotřebitele, stálo: „Není to jen záležitost množství potravy, ale spíše kvality potravin. Dokonce nízkokalorická strava může dodat všechny vitaminy a minerály, které potřebuje člověk, s jedinou výjimkou – a tou je vitamin D“.

Vitamin D lze získat z potravy, nebo díky slunečnímu světlu, ale snadnější získání je užíváním suplementů s obsahem 1 000 IU vitaminu D.

Mnoho expertů se domnívá, že ideální je získávat všechny živiny z potravy, ale v dnešní době mnoho lidí nejí tak, jak by měli. Data z National and Health and Nutrition Examination Survey poukázaly, že mnoho američanů, včetně dětí a dospělých, nekonzumuje doporučené množství vitaminu E, C, A a také vápník a hořčík. Proto každodenní užívání multivitaminů může pomoct doplnit tyto nutriční mezery.

Zdroj:
"Harvard backs vitamin D supplements"

 

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2017
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.