Zaměstnanci Walmarku nosili obnošené oblečení

K dnešnímu dni se ve Walmarku na třech sběrných místech (Třinec- Polní, Třinec – Oldřichovice, a Český Těšín – Nová Tovární) sebralo 57 pytlů s obnošeným šatstvem, záclonami, povlečením a jinými textiliemi. Sbírka, kterou uspořádal Walmark mezi svými zaměstnanci je organizována ve prospěch střediska Kofoedovy školy, Šifonér.

11.12.2008

Šifonér (sběrné a výdejní místo použitého textilu) slouží již dva roky občanům Třince a okolí jako místo, kde mohou bezplatně odevzdat použitý textil. Co je náplní Kofoedovy školy jsme se zeptali její ředitelky, paní Petry Kluzové. „Kofoedova škola poskytuje služby sociální rehabilitace lidem bez zaměstnání. Snaží se jim pomoci objevit, rozšířit a využít vlastní možnosti k řešení nepříznivé sociální situace, v níž se nacházejí, a kterou chtějí změnit. Nepoškozený textil je pak bezplatně nabízen právě lidem v nepříznivé sociální situaci, kteří spadají do cílové skupiny naší školy.“ 

Jaký byl o sbírku zájem mezi zaměstnanci Walmarku komentuje personální ředitelka Ilona Urbanová: „Předpokládali jsme, že ani domácnosti našich zaměstnanců nemine předvánoční úklid a pravděpodobně si nad hromadami již dávno nenošených věcí položí nerudovskou otázku: „Kam s ní?“ a pokračuje dále, „O Kofoedově škole víme od naší tiskové mluvčí Kateřiny Ondřejkové, která se stará o náš nově zřízený Walmark fond pro Třinecko. Řekli jsme si, že ne každý může věnovat na charitu peníze, ale pomoci lidem v nepříznivé sociální situaci je možné i jinak, což dokazuje i naše sbírka“.

Do sbírky se ve Walmarku zapojilo téměř 50 zaměstnanců, kterým se podařilo shromáždit zhruba 300 kg použitého textilu. Tisková mluvčí Kateřina Ondřejková k tomu uvedla: „Jsme rádi, že se k filantropickým aktivitám firmy, jež se řadí k významným dárcům našeho regionu, připojili i naši zaměstnanci a mohli jsme společně pomoci lidem bez zaměstnání, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci.“

Sebraný textil dopravil Walmark na vlastní náklady do střediska Šifonér, kde bude roztříděn a dále zpracován, právě studenty Kofoedovy školy.

Společnost WALMARK byla založena v roce 1990. V roce 2001 byla firma transformována ze spol. s r.o. na akciovou společnost, která má aktuálně 8 akcionářů, tuzemských fyzických osob. V současnosti má jeden z nejmodernějších farmaceutických závodů v ČR. Je největším výrobcem doplňků stravy ve střední a východní Evropě.  Má dceřiné společnosti v 9 evropských zemích (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko,  Ukrajina, Litva, Lotyšsko a Francie) a své produkty vyváží do dalších více než 2 desítek zemí světa.  V rámci svých filantropických aktivit se věnuje pomoci seniorům a rozvoji regionu Třinecka. Nově zřídila nadační fond s názvem Walmark fond pro Třinecko.

Diskuse

Počet reakcí: 5 | poslední: 19.11.2015 16:10:37

 • 19.11.201516:10:37

  darina

  ahoj mas naki neco veci na deti napis

 • 18.11.201016:28:10

  Tak to já bych to tedy nenosil ???

  Zaměstnanci Walmarku nosili obnošené oblečení... Tak ještě štěstí, že jsem to do...

 • 10.8.20108:57:44

  RE: Stále místo pro odevzdání oblečení

  Dobrý den, děkujeme za reakci ve fóru.Kontaktujte, prosím, Slezskou diakonii na ...

 • 2.8.201012:58:37

  Stále místo pro odevzdání oblečení

  Dobrý den Chtěla bych se zaptat zda nevíte kam odevzdat oblečení na charitu v Tř...

 • 6.1.200914:58:43

  sqělá akce

  Dobrý den, musím říct, že tato akce pro zaměstnance mne velmi mile překvapila......

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2017
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.