Senioři si poprvé zaplavou v moři

Senioři si poprvé zaplavou v moři

Publikováno: 30.09.2008

Zobrazení: 0

Dnes odjede, díky spolupráci společnosti Walmark a nadačního fondu Veselý senior, 10 seniorů z našeho regionu na nevšední týdenní pobyt v Řecku.

Před Městským úřadem v Třinci seniorům přišly popřát šťastnou cestu starostka Třince Věra Palkovská a tisková mluvčí společnosti Walmark Kateřina Ondřejková. Na malebný ostrov Rhodos odletí večer z ruzyňského letiště v Praze,  spolu s dalšími 10 seniory z různých zařízení pro seniory z celé České republiky. Jedno mají tito „účastníci zájezdu“ společné. Nikdy v životě nebyli u moře. V jednom z nejvyhledávanějších turistických míst Řecka, tak poprvé v životě poznají koupání v mořských vlnách, procházky po pláži, pohled na západ slunce a také komfort špičkového hotelu.  Jak se jim to povedlo? Tuto, v Česku naprosto ojedinělou, akci pro ně připravil nadační fond Veselý senior, jehož generálním partnerem je společnost Walmark.

Senioři budou ubytováni v tříhvězdičkovém hotelu, v jehož bezprostřední blízkosti je pláž. K dispozici budou mít hotelový bazén a mimo jiné také kompletní nabídku jídel a pití.  Mezi seniory jsme udělali anketu a zeptali se, jak prožívají přípravy a jestli už se dostavuje cestovní horečka. Paní Anna Szotkowská (67 let) odpověděla: „Na dovolenou se moc těším, ještě nikdy jsem nebyla u moře. Musím si ještě vyměnit nějaké peníze, chci vnučkám přivézt  něco na památku.“ To paní Helena Klusová (77 let) má jiné starosti: „Musela jsem si nakoupit nové oblečení, chci se tam líbit. Těším se, že uvidím  kus světa.“ A za závěr pocity jedné z nejstarších cestovatelek: „Mám trochu strach, jak to všechno budu zvládat o mých francouzských holích. Snad se mi tam dostane nějaké pomoci.“, říká paní Eva Ježowiczová (79 let). 

Tyto obavy jsou zbytečné, protože nadační fond Veselý senior pro seniory zajistil všestrannou péči. Starat se o ně budou lékař spolu se zdravotnickým personálem. Tým odborníků pro ně připravil aktivity ve formě cvičení v bazénu, rehabilitace a masáže. Generální partner nadačního fondu Veselý senior, společnost Walmark, vybavila seniory zdravotními balíčky a doplňky stravy pro zdravé opálení, dále proti otokům nohou i speciální produkty pro seniory.

„O pomoc s výběrem seniorů, kteří poletí k moři jsme se obrátili na starostku města Třince paní Věru Palkovskou. Ta nejen, že nám pomohla s tipy na vhodné klienty zařízení pro seniory v Třinci a Nýdku, ale nabídla nám, že magistrát zajistí dopravu třineckých seniorů do Prahy.“, říká Kateřina Ondřejková, tisková mluvčí Walmark, a.s. „Ano, jsme rádi, že se klienti našich zařízení mají možnost zúčastnit tohoto fantastického zájezdu. Víte, není to pro ně jen splněním nějakého snu, ale i zdravotně prospěšná věc. Chceme proto přispět i svou trochou do mlýna a naše klienty dopravíme na i z letiště dvěmi automobily. Jedno auto poskytne příspěvková organizace Města Třince - Sociální služby města Třince a druhé auto bude z MěÚ Třinec.“ dodává Palkovská.

Na cestu k moři seniorům, jež o ní dříve jen snili, se rozhodly přispět i známé herečky Aňa Geislerová a Tatiana Vilhelmová a věnovaly jim částku 200 tisíc korun, získanou v rámci svého dobročinnému bazaru.  Část nákladů na sebe vzala cestovní kancelář Čedok, která celý pobyt pořádá. „Těší  nás, že se nám díky našim partnerům podařilo uspořádat zájezd pro ty, kteří ještě nikdy nebyli u moře a věříme, že se jim bude na Rhodu líbit,” řekla Eliška Klepalová, jedna se zakladatelek nadačního fondu.

Nadační fond Veselý senior (www.veselysenior.cz) pořádá nejrůznější zajímavé  akce pro seniory. Letos to mimo jiné bylo malování ve Valdštejnské zahradě, kterého se zúčastnily mnohé celebrity. S velkým zájmem se setkala také akce Tančíme s Veselým seniorem.  Finanční prostředky, které nadační fond získá, jsou věnovány  na zlepšení kvality, podmínek a služeb v léčebnách pro dlouhodobě nemocné a v domovech seniorů.  Cílem fondu je změnit stereotypní pohled na stáří, pomáhat seniorům a upozorňovat na jejich problémy. 

Seznam zařízení pro seniory, z nichž byli klienti na cestu do Řecka vybráni :

Domov pro seniory Nýdek
Nýdek 545
739 96 Nýdek

Dům s pečovatelskou službou Oldřichovice
Oldřichovice 783
739 61 Třinec

DS Kobylisy
Mirovická 19/1027
Praha 8, 182 00

DD Onšov -  Onšov 1, 394 22 Košetice

DD Humpolec  - Máchova 210, 396 01 Humpolec

Domov Blatná - T.G.Masaryka 272, 388 01 Blatná

Novoměstské sociální služby - Žďárská 68, 592 31 Nové město na Moravě

Společnost WALMARK byla založena v roce 1990. V roce 2001 byla firma transformována ze spol. s r.o. na akciovou společnost, která má aktuálně 8 akcionářů, tuzemských fyzických osob. V současnosti má jeden z nejmodernějších farmaceutických závodů v ČR. Je největším výrobcem doplňků stravy ve střední a východní Evropě.  Má dceřiné společnosti v 9 evropských zemích (Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko,  Ukrajina, Litva, Lotyšsko a Francie) a své produkty vyváží do dalších více než 2 desítek zemí světa.  V rámci svých filantropických aktivit se věnuje pomoci seniorům a rozvoji regionu Třinecka. Nově se chystá zřídit Walmark fond pro Třinecko.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Mgr. Kateřina Ondřejková
tisková mluvčí

tel.: +420724616501
e-mail: katerina.ondrejkova@walmark.cz

Walmark,a.s.
Oldřichovice 44
739 61 Třinec