WALMARK je jediným vlastníkem Aminostaru

WALMARK je jediným vlastníkem Aminostaru

Publikováno: 08.09.2008

Zobrazení: 0

Přední výrobce doplňků stravy a léků WALMARK dnes oznámil, že získal zbývajících 25% ve společnosti Aminostar, výrobci doplňků stravy a výživy pro sportovce.

Tato transakce souvisí se snahou WALMARKU, stát se významným hráčem i na trhu s výživou pro sportovce. WALMARK do Aminostaru majoritně vstoupil v polovině roku 2006, kdy odkoupil 75% akcií od zakladatele firmy Josefa Bukvice. Ten do letošního roku vykonával funkci jednatele společnosti, ve které jej vystřídal Ing. Gejza Valent, MBA (bronzový medailista v hodu diskem z Mistrovství světa v roce 1983 v Helsinkách), který ve WALMARKU vedl 8 let obchodní oddělení jeho nápojářské divize. Výkonný ředitel Walmarku Petr Turoň k tomu dodal: „Již při našem vstupu do Aminostaru jsme počítali s tím, že oblast sportovní výživy skýtá mnoho synergií s našim sortimentem doplňků stravy a léků po stránkách vývoje, výroby, prodeje i marketingu. To se nám po 2 letech našeho působení v Aminostaru potvrdilo, stejně jako fakt, že se jedná o segment s velkou perspektivou růstu nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.“

Vstup WALMARKU do Aminostaru doprovázely investice ve výši  20 milionů Kč, vložené především do výrobních prostor, technologií, kontroly jištění jakosti a inovace a rozšíření výrobkového portfolia. Jejich společným jmenovatelem bylo zvýšení kvality výroby a rozšíření výrobní kapacity. Ředitel společnosti Gejza Valent k tomu uvedl:  „Náš nový výrobní závod v Loukově u Mnichova Hradiště splňuje podmínky norem ISO 9000 a HACCP. Máme vlastní  laboratoř kontroly jakosti, která kontroluje kvalitu našich produktů. Doposud pro tyto účely Aminostar využíval především laboratoře v naší mateřské společnosti ve WALMARKU a externí akreditované laboratoře. U produktů průběžně měříme obsah účinných látek a testujeme jejich senzorické vlastnosti. “  a pokračoval dále, „Součástí nově rekonstruovaných prostor je i   nový moderní sklad a expedice s kapacitou přes 2000 paletovacích míst, vybavený profesionálním regálovým systémem.“ Vedení společnosti očekává, že díky těmto investicím bude v příštích pěti letech možné až  trojnásobně zvýšit produkci firmy.

Před kapitálovým vstupem WALMARKU pracovalo v Aminostaru 14 lidí a k dnešním dni je jich ve firmě zaměstnáno 40. „Počítáme s tím, že se zvyšujícím se zájmem o inovované produkty a to nejen v tuzemsku, ale též v zahraničí, kde  k prodeji využíváme sítě našich zahraničních poboček a aktivit exportního oddělení, a v souvislosti se zavedením třísměnného provozu v Aminostaru, dojde v horizontu 1 roku k dalšímu rozšíření pracovních míst“ dodává Turoň. Aminostaru, který v současnosti prodává své výrobky  v 8 zemích Evropy se daří pronikat i na nové zahraniční trhy. Rozšiřování zahraničně obchodních aktivit firmy souvisí s jeho začleněním do skupiny podniků WALMARK, největšího výrobce doplňků stravy ve střední a východní Evropě.

O Aminostaru

Společnost Aminostar® byla založena v roce 1996. Do léta roku 2006 byl jediným vlastníkem zakladatelem společnosti Josef Bukvic. V současné době vyrábí zhruba 80 druhů sportovních doplňků stravy a patří k předním firmám ve svém oboru v tuzemsku. Firma má 40 zaměstnanců a v hospodářském roce 2007/08 vykázala obrat přes 155 milionů korun. Polovinu svého obratu generuje na zahraničních trzích. Své produkty exportuje do mnoha států EU např. Španělska, Dánska, Švédska, Portugalska, Itálie  a Velké Británie.

O WALMARKU

Společnost WALMARK byla založena v roce 1990. V roce 2001 byla firma transformována ze spol. s r.o. na akciovou společnost, která má aktuálně 8 akcionářů, tuzemských fyzických osob. V současnosti má jeden z nejmodernějších farmaceutických závodů v ČR. Je největším výrobcem doplňků stravy ve střední a východní Evropě.  Má dceřiné společnosti v 9 evropských zemích (Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko,  Ukrajina, Litva, Lotyšsko a Francie) a své produkty vyváží do dalších více než 2 desítek zemí světa. Konsolidovaný obrat skupiny podniků Walmark v hospodářském roce 20007/08  přesáhl 2.85 mld Kč, při téměř tisícovce zaměstnanců. Firma je od svého založení ryze českou společností s tuzemským kapitálem.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Mgr. Kateřina Ondřejková
tisková mluvčí

tel.: +420724616501
e-mail: katerina.ondrejkova@walmark.cz

Walmark,a.s.
Oldřichovice 44
739 61 Třinec