Walmark odkoupil majoritu ve společnosti Aminostar

Přední výrobce doplňků stravy a léků Walmark dnes oznámil, že kapitálově vstoupil do společnosti Aminostar, výrobce doplňků stravy a výživy pro sportovce.

12.9.2006

Walmark tak získal ve společnosti Aminostar 75 % ní podíl. Zbývajících 25% si ponechal v držení zakladatel firmy Aminostar Josef Bukvic, který nadále zůstává jejím jednatelem a ředitelem. Walmark financoval tuto transakci, jejíž finanční podrobnosti nebudou smluvní strany zveřejňovat, z vlastních zdrojů.

Výrobce doplňků stravy a léků Walmark již od prosince 2004, kdy prodal  svou nápojářskou divizi, vyhledává akviziční cíle  v oblasti související s farmaceutickou výrobou a zdravým životním stylem. Po převzetí společnosti Profitness a.s. v lednu 2005, provozující síť obchodů pro zdravý životní styl Vitaland, nyní přichází na řadu kapitálový vstup do předního tuzemského výrobce doplňků stravy a výživy pro sportovce Aminostar, s.r.o.. Podle slov generálního ředitele Tomáše Macury si Walmark od získání Aminostaru slibuje rozšíření své působnosti o nový segment trhu. „Oblast sportovní výživy skýtá mnoho synergií s našim sortimentem doplňků stravy a léků po stránkách vývoje, výroby, prodeje i marketingu.. Jedná se o segment s velkou perspektivou růstu nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. K uvedení  Aminostaru na nové  zahraniční trhy  využijeme sítě našich zahraničních poboček a aktivit exportního oddělení. “

Ředitel společnosti Aminostar Josef Bukvic k této transakci uvádí: „Vstup ekonomicky silného partnera, kterým Walmark beze sporu je, přinese Aminostaru finanční, výrobní a logistické zázemí a urychlení vstupu na nové trhy. Možnost spolupracovat s Walmarkem v oblasti vývoje, je příslibem rychlejšího uvádění novinek.“

I když je Aminostar jedním z mála výrobců sportovní výživy v ČR, který má  certifikovaný systém jakosti ISO, je prioritou a cílem obou partnerů dále zvýšit kvalitu výroby a všech procesů v Aminostaru na úroveň srovnatelnou se standardy ve Walmarku, tj. na úroveň odpovídající požadavkům farmaceutické výroby. Vedení společnosti Walmark má připraven akční plán, jak toho dosáhnout. Tomáš Macura k tomu uvedl: „Chceme se do budoucna vyhnout jakýmkoli dalším negativním kauzám, které se v tisku objevily v posledních měsících. Zpřísníme proto požadavky na kvalitu jakosti ve všech fázích procesu výroby a logistiky. Součástí opatření bude rozšíření četnosti a rozsahu měření účinných látek, a to jak ve vstupních surovinách, tak i v hotových výrobcích. K těmto rutinním měřením využijeme vedle vlastních laboratoří  i  nezávislé akreditované laboratoře v tuzemsku i v zahraničí.“

O Aminostaru

Společnost Aminostar® byla založena v roce 1996 . V současné době vyrábí zhruba 80 druhů sportovních potravinových doplňků a patří k předním firmám ve svém oboru v tuzemsku. Firma má 15 zaměstnanců a v roce 2005 vykázala obrat 90 milionů korun. Polovinu svého obratu generuje na zahraničních trzích. Své produkty exportuje do mnoha států EU např. Španělska, Portugalska, Itálie  a Velké Británie. Zakladatelem a dosud jediným společníkem firmy Aminostar, s.r.o. je Josef Bukvic.

O Walmarku

Walmark, a.s. byl založen v červenci 1990. Má dceřiné společnosti v 7 zemích Evropy (Slovensko, Rumunsko, Polsko, Ukrajina, Maďarsko, Litva a Bulharsko) a exportuje do dalších více než 2 desítek zemí. Patří k leaderům  trhu doplňků stravy v.celém regionu střední a východní Evropy.  Konsolidovaný obrat skupiny podniků Walmark v kalendářním roce 2005 přesáhl 2,2 mld Kč při téměř devíti stech zaměstnancích. Firma je od svého založení ryze českou společností s tuzemským kapitálem.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse