Walmark rozšiřuje své výrobní kapacity

Walmark rozšiřuje své výrobní kapacity

Publikováno: 17.10.2005

Zobrazení: 0

Třinecký výrobce doplňků stravy a léků dokončil dostavbu prostor svého výrobního závodu v Třinci. Součástí nových prostor farmaceutického závodu, odpovídajícího normám SVP (správná výrobní praxe), který je nositelem titulu Stavba roku 2003 (udělenou v kategorii stavby komerčního charakteru městem Třinec), je nová výrobní hala pro výrobu tablet a laboratoř pro průběžnou výrobní kontrolu.

Rozšíření výrobních prostor přinese  zlepšení výrobních procesů a  zkvalitnění mezioperačních postupů z důvodu SVP. Ředitel výroby a logistiky Miroslav Haratek řekl: „Výrobní kapacitu budeme  zvyšovat postupně. V listopadu zahájíme zkušební provoz, v rámci kterého bude provedeno měření hluku, osvětlení, validace a veškeré postupy podle SVP. Počítáme s okamžitým nárůstem výroby potahovaných tablet zhruba o 50%. Cílovým stavem je zvýšení kapacity  výroby tablet o 100% a předpokládáme, že při zachování současného růstu obratu jí dosáhneme v průběhu roku 2007.“

Ještě do konce tohoto roku se zvýší počet zaměstnanců na provozu pevných tabletových forem o 6 lidí. V průběhu následujících 2 let postupně dojde k vytvoření 7 nových pracovišť, která v 3 směnném provozu znamenají 21 nových pracovních míst. „Nová místa obsadíme zaměstnanci, kteří již u nás pracovali na divizi farmacie a z důvodu sezónnosti výroby nejsou nyní zařazeni mezi kmenové zaměstnance nebo zaměstnanci naší bývalé divize potravin, kteří byli v průběhu tohoto roku propuštěni pro nadbytečnost“ uvedla personální ředitelka Alena Zahradníková.

Rozšíření kapacity výrobního závodu je reakcí na dlouhodobě úspěšný růst divize farmacie která oproti loňskému roku zvýšila své prodeje o 20%. Walmark působící na domácím trhu již 15 let, dnes funguje jako společnost mezinárodní. Své dceřiné společnosti má na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Rumunsku, na Ukrajině a  nově  také  na  Litvě. Své produkty vyváží do dalších více jak 15 zemí. Ještě v tomto roce zahájí Walmark výstavbu  nového logistického centra, schopného zásobovat celou Evropu a vytvoří tak v příštím roce zdruba 2 desítky nových pracovních míst.

„Výrazné nárůsty tržeb, a to v řádu desítek procent v meziročním srovnání, zaznamenáváme na všech trzích. Rekordmanem v dynamice růstu je zejména naše rumunská pobočka, které se již po několik let daří meziročně navyšovat prodeje o více než 50%, díky čemuž je dnes Walmark jedničkou na rumunském trhu s doplňky stravy, podobně jako je tomu už řadu let v ČR a SR. Úspěšně se rozvíjí také naše podnikání v dalších zemích. Podíl konsolidovaných tržeb skupiny WALMARK, realizovaných právě na zahraničních trzích, by měl v letošním roce převýšit 50% .“ uvedl generální ředitel Tomáš Macura.

Společnost WALMARK byla založena v roce 1990 a její aktivity se postupně rozšířily do více oborů. Již několik let firma deklaruje svou strategickou orientaci na oblast farmacie a po prodeji zemědělské divize v roce 2001 a významné části aktiv nápojářské divize v závěru roku 2004, se nyní již plně koncentruje na trh doplňků stravy a volně prodejných léků.. V roce  2001 byla firma transformována na akciovou společnost, která má aktuálně 9 akcionářů – tuzemských fyzických osob. Strategickým cílem společnosti je stát se do roku 2007 největším výrobcem doplňků stravy v regionu střední a východní Evropy a rozvíjet a rozšiřovat portfolio vyráběných léků tak, aby jejich podíl na celkovém obratu společnosti dosáhl ve střednědobém horizontu zhruba jedné čtvrtiny.