Walmark expanduje na Litvu

Největší český výrobce vitamínů a doplňků stravy rozšiřuje stávající síť svých zahraničních poboček na Slovensku, Ukrajině, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku o Litvu.

23.3.2005

Vstup Litvy do Evropské unie v květnu loňského roku znamenal nový impuls pro rozvoj litevské ekonomiky a koupěschopné poptávky. Tuto skutečnost vyhodnotil WALMARK jako příležitost pro další významné posílení svých obchodních aktivit na litevském trhu, na kterém úspěšně prodává své výrobky prostřednictvím lokálních distributorů téměř deset let, a k 1.4.2005 zahají ve Vilniusu činnost vlastní obchodní společnosti.

Litevská pobočka „WALMARK UAB“, vedená Mgr. Františkem Čekalem (33), tak naváže na působení exportního oddělení a bude dále posilovat klíčové značky WALMARKU na litevském trhu a uvádět na něj i značky nové. Nejúspěšnějším výrobkem se v této lokalitě stali Marťánci, kdy jejich podíl na litevském trhu dětských multivitaminů dosáhl 55%. V roce 2004 zde bylo prodáno téměř 80tis balení Marťánků. Dalšími úspěšnými výrobky jsou Arthrostop Plus, multivitaminy řady Spectrum, Stresvit, Vitavision, výrobky pod značkou Nature’s Bounty a další.

Litva je tak již šestým státem, kde má Walmark založenu vlastní pobočku. Mezinárodní charakter skupiny WALMARK potvrzuje fakt, že v roce 2004 poprvé přesáhl obrat z prodeje farmaceutických produktů realizovaný na zahraničních trzích obrat dosažený v České republice. Z celkového obratu farmaceutické divize společnosti za loňský rok ve výši 1,5 mld. Kč připadá na prodej v zahraničí 0,8 mld. Kč. Konsolidovaný obrat celé skupiny WALMARK za rok 2004, obsahující též výsledky Divize potravin, dosáhl dle předběžných údajů 3,3 mld Kč.

Rozhodnutí o prodeji Divize potravin a zaměření se na Divizi farmacie tak doprovázejí další konkrétní kroky, slibující rychlou expanzi WALMARKU. Strategický cíl společnosti stát se ve střednědobém horizontu největším výrobcem potravinových doplňků ve střední a východní Evropě se tak daří postupně naplňovat.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse