Dýňová semínka pomáhají při prostatických potížích a chrání před infarktem

Dýňová semínka jako prevence zbytnění prostatyDýňová semínka doporučují odborníci jako užitečnou prevenci proti zbytnění prostaty. To po padesátce postihne víc než polovinu mužů.

Jestliže se začne prostata, žláza velikosti vlašského ořechu, která obklopuje močovou trubici pod močovým měchýřem, nadměrně zvětšovat, dochází k poruchám močení - zejména jeho začátku. Muži také v noci častěji navštěvují toaletu.

1.12.2004

Při stupňujících se potížích stoupá riziko infekce močových cest a později i poškození močového měchýře nebo ledvin. Často bývá nutná operace, která močové cesty uvolní, jejím rizikem je však ztráta erekce.

Tím spíš by se muži měli snažit těmto potížím předejít, zmírnit je nebo aspoň co nejvíc oddálit, třeba s pomocí potravinových doplňků, které obvykle obsahují extrakt z dýňových semínek nebo dýňový olej.

Dýňová semínka i olej jsou bohaté na zinek a vitamín E. Jsou v nich také přírodní hormonálně účinné látky (kukurbitol) a další složky, které zpomalují stárnutí a působí proti degenerativním procesům.

Největší efekty přinášejí jako prevence, před vypuknutím potíží s prostatou nebo na jejich počátku. Pozitivní roli sehrávají také jako doplněk klasické léčby.

Semínka a olej obsahují vedle dalších vitaminů (A, D, B 1, B 2, B 6) a minerálů (selen, draslík, vápník, fosfor, hořčík, měď, mangan, železo) hlavně cenné nenasycené mastné kyseliny. Ty snižují cholesterol, vysoký krevní tlak a riziko infarktu i mrtvice. Pomáhají také stabilizovat krevní cukry při diabetu. Zároveň zlepšují stav vlasů a kvalitu nehtů.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2017
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.