WALMARK vstoupil na trh léků

WALMARK vstoupil na trh léků

Publikováno: 04.10.2004

Zobrazení: 0

TŘINEC 4. října 2004 – Třinecká společnost WALMARK, a. s., přední tuzemský výrobce doplňků stravy a nealkoholických nápojů, rozšiřuje nyní své aktivity také o výrobu a distribuci léků.

Prvním léčivým přípravkem, který WALMARK, a. s., začíná vyrábět v těchto dnech, je preparát SEPTOFORT určený proti bolesti v krku, řadící se do kategorie volně prodejných registrovaných léků. Licenci na jeho výrobu a distribuci pro český, slovenský a rumunský trh firma WALMARK získala od předního světového farmaceutického výrobce – americké společnosti Bristol-Myers Squibb. Zahájení výroby předcházel náročný audit ze strany poskytovatele licence.

Podle Ing. Tomáše Macury, MBA, generálního ředitele Walmarku předcházely zahájení výroby léků bezmála tři roky intenzivních příprav, během kterých musela společnost WALMARK investovat značné prostředky do nových výrobních a skladovacích prostor, připravit a zaškolit tým odborníků, zvládnout veškeré nutné interní postupy a úspěšně projít procesem certifikace tzv. správné výrobní a distribuční praxe. Povolení k výrobě léčiv od Státního ústavu pro kontrolu léčiv společnost získala počátkem roku 2003. Poté následovala příprava výroby konkrétních léčivých přípravků.

V nejbližších měsících WALMARK rozšíří své portfolio o další léky. Jak sdělil generální ředitel společnosti Tomáš Macura, doplnění portfolia farmaceutické divize firmy také o výrobu léků je logickým a dobře uváženým strategickým krokem. Jeho cílem je vedle rozšíření směrů odbytu také využití synergií, které existují mezi výrobou potravinových doplňků a léků.

„V neposlední řadě je zahájení výroby a distribuce léků důležitou informací i pro naše spotřebitele vitamínů a ostatních doplňků stravy, kteří se mohou spolehnout, že i potravinové doplňky jsou ve firmě WALMARK vyráběny postupy a v kvalitě vyhovující požadavkům na léčiva“, uvedl generální ředitel Macura.

Kontakt:
Ing. Josef Řeřicha tiskový mluvčí
Public Relations a mediální zástupce
PETARDA PRODUCTION, a. s.
Olbrachtova 29/961, 710 00 Slezská Ostrava
Tel.: +420 604 299 192, Fax: +420 596 618 934
E-mail: josef.rericha@petarda.cz