Walmark rozšířil svůj záběr na trhu kloubní výživy

TŘINEC 5. března 2004 – Koupi značky Proenzi od kanadské firmy Pharma United Inc. dokončila v uplynulých dnech akciová společnost Walmark a zařadila tak tyto známé přípravky kloubní výživy do portfolia svých potravinových doplňků. Podle generálního ředitele Ing. Tomáše Macury, MBA, jde o pečlivě připravený krok posilující postavení společnosti na perspektivním trhu kloubní výživy před vstupem České republiky do EU.

5.3.2004

Walmark, a. s., jeden z nejvýznamnějších českých výrobců potravinových doplňků a nealkoholických nápojů koupil značku Proenzi.

“Koupě značky Proenzi je v souladu se strategií Walmarku, která je zaměřena na rozšiřování aktivit a posilování pozic firmy v oblasti potravinových doplňků nejen v České republice, ale také v ostatních státech střední a východní Evropy” řekl generální ředitel Tomáš Macura.

Podle průzkumů nezávislých společností ovládá 80% českého trhu s přípravky kloubní výživy 5 společností, z nichž Walmark je po koupi značky Proenzi na II. místě za firmou Green Swan. Společnost Walmark má již ve svém portfoliu známé přípravky kloubní výživy Arthrostop, resp. Arthrostop Plus.

Akciová společnost Walmark se sídlem v Třinci byla založena v roce 1990 a patří mezi dlouhodobě nejúspěšnější české firmy v oblasti výroby a distribuce nápojů a potravinových doplňků. V roce 2003 společnost Walmark získala také povolení k výrobě léčiv.

Kontakt:
Ing. Josef Řeřicha
WALMARK, a. s.
Oldřichovice 44
739 61 Třinec

E-mail: josef.rericha@petarda.cz

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse