Příznivý vliv Guarany

Guarana, neboli Paulinie nápojná, je rostlina keříkovitého charakteru, původně z Jižní Ameriky. Právě kmeny Indiánů z jižní ameriky, užívali plody guarany tradičně, jako magickou bylinu.

Jako magická, se označovala nejen díky svému vlivu na životní energii člověka, ale také například pro svůj pozitivní vliv na imunitní systém.

30.6.2016

Příznivý vliv guarany

Guarana obsahuje mnoho aktivních látek, zejména xanthiny, jako je kofein, katechin, tanin a prokyanidy.

Gurana povzbuzuje organismus, udržuje fyzickou výdrž, ale také mentální výkonnost. Pomáhá také udržet koncentraci, bdělost, a je vhodná při nervovém či fyzickém vypětí. Podporuje také kognitivní funkce, mezi které můžeme zařadit právě schopnost soustředit se, vyhodnocovat situace, řešit problémy, rychle a pružně reagovat. Právě tyto schopnosti člověk velmi potřebuje například při řízení, noční práci či jiných vypjatých a náročných situacích. Další oblast spadající do kognitivních funkci je schopnost učit se, paměť, vstřebávání a ukládání informací.

Tyto schopnosti zase nejvíce využíváme při psychicky náročné práci, jako má například zdravotnický personál a Příznivý vliv guaranystátní složky, ale i jiná na psychiku náročná zaměstnání. I studenti, v období zkoušek potřebují využít svých kognitivních schopností v plném rozsahu, udržet bdělý stav a svěží paměť.

Guarana byla po staletí také využívána pro své blahodárné účinky na trávící systém. Hovoří se o pomoci se zklidněním žaludku při zvracení a také při metabolismu tuků.

Vhledem k jejímu vlivu na metabolismus tuků, je také často doporučována pro podporu hubnutí.

V neposlední řadě je guarana také výborným přírodním antioxidantem.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2017
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.