Jak udržovat prostatu zdravou

Důležité je sledovat pravidelně stav prostaty. Nezanedbávat varovné signály. Kvalitně jíst dostatek zeleniny, ovoce a semen (dýňová semínka...). Udržovat si zdravou váhu i tělo.

23.6.2016

K rozvoji těchto obtíží přispívá nadváha, vysoký krevní tlak i zvýšená hladina krevního cukru. Nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, alkohol a kouření jsou také faktory, které neblaze ovlivňují zdravotní stav prostaty. Hovoří se také o vlivu četnosti pohlavního styku a četnosti ejakulací. Sperma, které není vylučováno, může mít na prostatu neblahý vliv. Udržovat si zdravé a funkční tělo je vždy lepší, než následně řešit potíže, nebo je alespoň řešit v pozdějším věku.

Jak by se měly zachovat ženy:

  • Snažte se s muži o jejich zdravotním stavu hovořit
  • Je-li to možné, udržujte zdravý sexuální život
  • Pomozte jim udržet jejich celkové zdraví
  • Posilujte mužské sebevědomí, jejich samostatnost a chuť do života, i schopnost hovořit
  • Vhodným doplňkem stravy je Prostenal Forte

Prostenal Forte je přípravek, kombinující bylinné extrakty ve vysoké kvalitě tzv. Perfekt komplex obsahuje bylinky na prostatu a minerál zinek. Tyto látky, pomáhají mužům udržet zdraví jejich prostaty a močového ústrojí.

Saw palmeto nebo-li serenoa repens, je rostlina pocházející z Ameriky, kde byla hojně využívána Indiány jako tradiční bylina pro zdraví reprodukčních orgánů zejména mužů. Následně tuto bylinu a její plody začali užívat i osadníci a výborně se osvědčila při snaze o udržení přirozeného stavu a funkce prostaty. Kvalitní extrakt ze Saw palmeta obsahuje tzv. mastné kyseliny a sistosteroly. Saw palmeto také udržuje přirozený proud moče a močové ústrojí ve zdravém stavu.

Urctica doica, neboli kopřiva dvoudomá, je bylina hojně rostoucí v našich krajích. Užívá se zejména pro své blahodárné vlastnosti na zdraví močového ústrojí. Obsahuje spoustu chlorofylu, železa a karotenoidy. 

Zinek

Prostenal Forte obsahuje doporučenou denní dávku zinku pro muže. Zinek je součástí našich buněk a tkání, a je vázaný v buněčných bílkovinách. Zinek se účastní biochemických reakcí. V potravě se přirozeně vyskytuje v ořeších, semínkách a celozrnných produktech. Zinek velice úzce souvisí s mužskou fertilitou, plodností a schopností reprodukce. Významně také ovlivňuje hladinu testosteronu v krvi. Zajímavé také je, že v tkáních prostaty je nejvyšší koncentrace zinku a při potížích s prostatou jeho koncentrace klesá.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2017
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.