Zinek

Zinek je jedním z hlavních kovů, které lidské tělo nutně potřebuje. Množství zinku v těle průměrného dospělého člověka jsou sice pouhé 2 g, ale jeho podíl na mnoha procesech v organismu je zásadní.

9.6.2016

Zinek napomáhá metabolismu sacharidů, kyselin, makroživin, vitaminu A, podílí se na syntéze bílkovin. Ovlivňuje rozpoznávací funkce, plodnost a reprodukci, hladinu testosteronu v krvi. Má vliv na imunitu, zrak, stav kostí, vlasů, nehtů a pokožky.

V souvislosti s imunitou je ideální užívat zinek společně s vitaminem C.

Zinek s vitaminem C tvoří synergickou dvojicí (vzájemně se podporující), jejich účinek je tak společně mnohonásobně vyšší – jedná se o tzv. synergický efekt.

Zinek ze všech vitaminu a minerálu má prokázán největší množství pozitivních efektů na naše zdraví.

Hlavními zdroji zinku jsou mléko a mléčné výrobky, tmavé maso, játra, mořští živočichové a vaječné žloutky

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse