Jsou vaše děti unavené? Za vším hledejte vitaminy!

Dostatek vitaminů přijatých ve stravě je alfou a omegou zdravého vývoje všech dětí. Co ale dělat s vybíravým potomkem, který odmítá jíst zeleninu, ovoce nebo mléčné výrobky?

3.2.2016

Většinu vitaminů a minerálů si tělo samo vyrobit nedokáže, je proto nutné mu je dodat ve vyváženém jídelníčku. S tím ale nechoďte na děti! Těm jsou zásady zdravého stravování upřímně jedno – jídlo jim musí především chutnat. Zajistit dítěti dostatečný přísun vitaminů je tak pro mnoho rodičů nekončící bojovou hrou. Vyhrát mohou s vitamínovými doplňky, které dětí lákají příjemnou chutí i lákavou vůní a dětskému tělu dodají vše potřebné.

Zpozornět by měli především rodiče, kteří si u svých dětí všímají malátnosti, únavy, poruch spánku, svalových bolestí nebo nechutenství. Jak prokázala řada studií, nejčastěji je na vině nedostatek vitaminu C, dále pak snížený příjem vitaminů ze skupiny B, vitaminu D a v neposlední řadě také vitaminů A a E.

Pět porcí zeleniny denně?

Pro fyziologický růst a zdraví dítěte jsou vitaminy a minerály v dostatečném množství naprosto zásadní – zajišťují látkovou výměnu a podporují ještě ne zcela vyvinutou imunitu. Pro správný vývoj potřebuje dětský organismus výrazně vyšší přísun vitaminů a minerálů než dospělý. V ideálním případě by mělo dítě sníst až pět porcí zeleniny a ovoce denně. Neméně důležité jsou také mléčné výrobky, vejce, libové maso, ryby, rostlinné oleje a luštěniny.

Vitaminy, které chutnají

Pro většinu rodičů je těžké takové dávky vitaminů a minerálu v běžném jídelníčku ohlídat. Proto odborníci doporučují vitaminové doplňky stravy, které denní potřebu důležitých látek spolehlivě obsáhnou a to nejen v případech, kdy dítě odmítá jíst pestrou stravu nebo mu v tom brání alergie. Vitaminové produkty podporují přirozenou obranyschopnost dětského organismu, dodávají aktivním a sportujícím dětem dostatek energie a zajišťují zdravý fyziologický vývoj. Speciální vitaminové doplňky stravy si navíc děti rychle oblíbí díky lákavé chuti, tvaru a vůni. 

Pozor však na přípravky určené jen dospělým! Dětský organismus potřebuje vlastní vyvážené dávkování vzhledem k tělesnému vývoji a hmotnosti, to nabízejí speciální doplňky stravy pro děti do 15 let.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.