Toužíte po zdravých lesklých nehtech? Objevte sílu zinku!

Vzhled nehtů odráží vitalitu celého organismu. Máte je suché a polámané? Dříve než je schováte pod gelové náhrady nebo do rukavic, zkuste zlepšit přísun vitaminů a zásadního prvku zinku.

7.1.2016

Škaredé nehty ubírají na přitažlivosti ženám i mužům. Především však bývají signálem, že v lidském organismu není něco v pořádku. Drahé masti a kosmetické procedury ošetřují na povrchu, ale skutečné příčiny slabých lámavých nehtů neřeší. Ozdravení je třeba zahájit zevnitř, a to dodáním tělu důležitých prvků pro obnovu nehtů – zinku a selenu.

Zvlášť pokud nejíte maso, máte odpor k zelenině nebo držíte drastickou dietu, roztřepené, lámavé čí hrbolaté nehty vás varují před nedostatkem vitaminů v těle. Dlouhodobé defekty ve tvaru i zabarvení mohou dokonce odrážet hlubší onemocnění ledvin, jater nebo štítné žlázy. V takových případech neváhejte na příznaky upozornit praktického lékaře, případně dermatologa.

Se slabými nehty zatočí zinek

Zinek dodává nehtům pevnost a lesk. Naopak při jeho nedostatku jsou nehty křehké a polámané, často s bílými tečkami nebo čarami. Denní příjem zinku můžete snadno zvýšit pomocí vitaminových doplňků s obsahem  látek důležitých pro růst nehtů, vlasů a výživu pokožky. Mezi potravinové zdroje zinku patří celozrnné pečivo, obiloviny, luštěniny, houby, drůbež a mořské plody. 

Selen – dobrý sluha, zlý pán

Stejně zásadním prvkem jako zinek je pro dobrý stav nehtů také selen. Přispívá ke správné tvrdosti nehtů a jejich odolnosti vůči okolním vlivům. Na jeho nedostatek nehty odkazují výraznými bílými kořeny. Když ho mají málo, trápí svého majitele přílišnou lámavostí. Z potravin selen obsahují mořské ryby, ořechy a vnitřnosti. 

Vyhněte se chemikáliím 

Nehty jsou odrazem fyzické i psychické odolnosti člověka. Cítíte se naprosto fit, a přesto jsou vaší jedinou vadou na kráse nehty? Pokud myjete nádobí i několikrát denně, chraňte své ruce před saponáty rukavicemi. Pokud si často lakujete nehty, používejte výhradně odlakovače bez acetonu. Oproti vlasům nebo pokožce nehty obsahují mnohem méně tuků a olejů, proto se ani při dobrém zdraví nevyhnou občasnému vysušení. Krátká olejová lázeň jim opět dodá svěží vzhled a pružnost. 

Domácí wellness pro vaše nehty

Ponořte konečky prstů na 15 minut do horké vody s trochou olivového oleje, poté pečlivě osušte a vmasírujte hydratační krém. Tuto levnou a snadnou proceduru aplikujte dvakrát týdně,

Nehty rostou rychlostí přibližně jeden milimetr za 10 dní. Celý nehet od lůžka ke špičce se tedy tvoří i několik měsíců. Kompletní ozdravení nehtů pomocí doplňků stravy či změnou jídelníčku proto vyžaduje trpělivost. Nejdéle za půl roku vám budou odměnou krásné pevné nehty.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.