Prevence zánětu močových cest

Zánět močových cest je potíž, která trápí mnohem častěji ženy než muže. Nejde o nijak závažné onemocnění, nepříjemné na něm však je, že se často vrací. Jak se zánětům vyvarovat?

7.12.2015

5 pravidel prevence zánětu močových cest:

 • Hygiena po vykonání potřeby – správné očištění po vykonání potřeby je samozřejmostí.
   
 • Pravidelné vyprazdňování – moč, která se delší dobu hromadí v močovém měchýři, vytváří příznivé prostředí pro množení bakterií. Proto není správné potlačovat nutkání na močení a důležitý je také pitný režim, který zajistí časté proplachování močových cest.
   
 • Hygiena před a po pohlavním styku – podle některých lékařů snížíte riziko zánětu močových cest také tehdy, když se před sexem důkladně osprchujete a brzy po něm se dojdete vymočit.
   
 • Vhodné spodní prádlo – mělo by být nejlépe bavlněné, protože takové dobře vsaje i nepatrné zbytky moči, které by jinak mohly sloužit jako vhodné místo k množení bakterií. Spodní prádlo by také nemělo být příliš těsné.
   
 • Kosmetické produkty – prevencí je rovněž snažit se vyvarovat přípravkům, které by mohly podráždit intimní oblasti (například parfémované vložky, ale i pěny do koupele).

Jak si můžeme pomoct sami?

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat se zánětem močových cest, je účinně mu předcházet. Kromě dodržování výše zmíněných pravidel můžete svou stravu doplnit o přípravky, které obsahují účinné extrakty, které napomáhají v péči o močové ústrojí.  V řadě produktů Urinal najdete nejenom doplňky stravy, které obsahují unikátní kombinaci extraktů z brusinek, vitaminu D a zlatobýlu obecného a působí na správné funkce močového ústrojí. Také i zdravotnický prostředek Urinal Medical, který léčí a také  působí jako prevence před opakovanými infekcemi močových cest.

Pamatujte, že zánět vyvolaný infekcí může postihnout jakoukoliv část močového traktu, tedy močovou trubici, močový měchýř, močovody nebo ledviny.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.