Jaké látky pomáhají při zánětu močových cest

Zánět močového měchýře postihuje častěji ženy než muže, a to z důvodu odlišné anatomické stavby močového ústrojí. V České republice někdy prodělalo zánět močových cest 70 % žen a u 15 % se záněty vrací opakovaně.

24.11.2015

Jaké látky pomáhají při zánětu močových cest

Zánět močového měchýře postihuje častěji ženy než muže, a to z důvodu odlišné anatomické stavby močového ústrojí. V České republice někdy prodělalo zánět močových cest 70 % žen a u 15 % se záněty vrací opakovaně.

Kdo je v největším ohrožení:

  • Ženy či dívky, které nedodržují správnou hygienu na toaletě a při pohlavním styku
  • Těhotné ženy
  • Lidé s vrozenou deformitou v močovém systému
  • Muži se zvětšenou prostatou

Antibiotika, ano či ne?

Pálení či řezání při močení, bolest v podbřišku, časté nutkání k močení – to jsou hlavní příznaky zánětu močových cest. Lze se z něj vyléčit i bez užívání antibiotik? Podle jedné studie holandských vědců vyplývá, že se s léky v některých případech vyplatí počkat.

U lehčích zánětů je možné antibiotika odložit a u jinak zdravých lidí tak mohou být mírné formy infekce vyléčeny samovolně. Toto má význam pro předcházení vzniku bakteriální rezistence, která může nastat z častého užívání antibiotik. Může dojít k tomu, že antibiotika již nemají takový účinek, právě proto, že bakterie na ně nejsou citlivé z důvodu jejich opakovaného užívání.

Domácí léčba:

Léčbu antibiotiky je možné podpořit podáváním vhodných doplňků stravy. Některé přírodní látky v nich obsažené pomáhají posilovat imunitu nebo podporují tvorbu a vylučování moči a tím vyplavování škodlivých bakterií z močového měchýře. Některé látky mohou bránit bakteriím přilnout na stěnu močového měchýře, a tím brání jejich usídlení v močovém traktu.

Je dobré užívat takové přírodní přípravky, které mají více složek a působí proto na více frontách. Nejčastější složkou z těchto přípravků jsou výtažky z různých rostlin užívaných tradičně pro své blahodárné účinky na ledviny, močový měchýř, močovou trubici a prostatu. 

Příznivě působí například výtažky ze zlatobýlu, kopřivy, česneku, petržele nebo břízy. Doporučuje se také kombinace těchto rostlinných extraktů s vitaminem D, který podporuje funkce imunitního systému.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.