Jsou doplňky stravy pro děti vhodné?

Nejste si jistí, zda jsou doplňky stravy pro vaše děti vhodné? Přečtěte si důvody, proč je vhodné jimi doplnit vyváženou a kvalitní stravu. Postarejte se o zdraví vašich dětí.

29.9.2015

Vitaminy a minerály potřebují děti v každém věku. Chránit dětský organismus před nepříznivými vlivy je důležité již od narození. Po ukončení kojení je imunitní systém dítěte mnohem více ohrožen. Ochranu z mateřského mléka je proto vhodné nahradit multivitaminy, které jsou speciálně určeny na podporu imunity malých dětí.

Doplňky stravy, vitaminy a děti:  

Existuje velké množství doplňků stravy určených speciálně pro děti. Doplňky stravy jsou velmi důležité pro posílení imunity u dětí. Některé obsahují prospěšné bakterie, které podporují zdraví střevní mikroflóry. Vitaminy pro děti se navíc nabízí například v ovocné příchuti ve formě bonbonů či pastilek, které se velmi snadno užívají a děti je mají rády.

Vitamin D podporuje vývoj zdravých zubů i stavbu kostí. Jeho podávání je důležité zejména v období zrychleného růstu. Ochucené tablety Vitamin D3 nejen, že podporují správnou funkci imunitního systému, ale podporuje i normální funkci svalů a zužitkování vápníku a fosforu.

Zdravá střeva – základ zdraví:

Celkové zdraví organismu významně ovlivňuje stav trávicí soustavy. Pokud tělo osídlí patogenní mikroby, může dítě trpět průjmy, nechutenstvím, plísňovými onemocněními nebo náchylností sliznic na virová onemocnění.

Proto je vhodné stravu podporovat prebiotiky, která podpoří dětské bříško – Klub zdraví Walmark nabízí například Marťánky s Inulinem, což je multivitamin s obsahem jodu, který přispívá ke správnému růstu dítěte. Inulin (druh rozpustné vlákniny) navíc přispívá ke správnému zažívání a zlepšuje vstřebávání vápníku.

Vitaminy si lidské tělo, až na výjimky, nedokáže v potřebném množství samo vytvářet, je tedy nutné přijímat je spolu s potravou. Pokud se vitaminů ve stravě nedostává, může dojít ke zhoršení některých funkcí, na které má daný vitamin přímo vliv.

Děti by se měly již od útlého věku naučit dodržovat správný stravovací režim. Zejména u sportujících dětí je potřeba, aby strava přispívala nejen ke správnému růstu, ale také k co nejlepším sportovním výsledkům. Ve stravě by tedy měl být vyvážený poměr jednotlivých živin, dostatek ovoce a zeleniny a také dostatečný zdroj vitamínů a minerálních látek.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.