Padání vlasů a jak tomu předcházet

Chcete se zbavit zvýšeného vypadávání vlasů? Přečtěte si naše rady, jak mu lze předcházet. Kvalitní stravou, správnou péčí a vhodnými doplňky stravy.

1.9.2015

Jestliže chcete problémům s vlasy předejít, je třeba se o ně alespoň v rámci možností starat. Dědičný faktor vypadávání vlasů sice neovlivníte, ale správnou péčí můžete přispět k tomu, aby vám vlasy padaly méně.

Pokud máte dojem, že vám vlasy padají více než dříve, zkuste omezit „zkrášlovací“ procedury na minimum. Používání špatných vlasových  přípravků, příliš časté mytí, fénování nebo barvení, ale také častý pobyt v zakouřených prostorách, to vše vlasům neprospívá.

Pokud nejste spokojeni s kvalitou vašich vlasů a domníváte se, že vám jich na hlavě ubývá, určitě se nevzdávejte. Mnoho mužů se prostě smíří s tím, že vlasy mít nebudou, přestože jsou způsoby, kterými lze růst vlasů obnovit a podpořit, i pomocí různých doplňků stravy obsahujících například biotin, který přispívá k udržení vlasů v dobrém stavu. Taky měď je pro vlasy důležitý prvek, protože přispívá ke správné pigmentaci vlasů.

Možné řešení na vypadávající vlasy:

  • Přestaňte s neodbornou domácí péčí (trvalá, barvení). Požádejte kadeřníka o stimulační masáž a používejte třeba tea tree oil s dezinfekčními účinky a správným pH. V ordinaci dermatologa můžete také dostat tzv. sněžení, kdy se tekutým dusíkem ochlazují kritická místa. Kůže reaguje tak, že se cévky stáhnou a potom zase roztáhnou, a tím se trénuje jejich pružnost a lépe pak vyživují podkoží.
     
  • Snažte se redukovat faktory, které organismus stresují a podpořte kvalitu vlasů i pomocí doplňků stravy zaměřených právě na vlasy, jako například vlasový stimulátor Reghaar, který obsahuje celou škálu vitaminů skupiny B, minerálů a řadu dalších látek.

5 kroků, jak předejít padání vlasů:

  • Dbejte na dostatek bílkovin v potravě a volte vhodné tuky. Vhodné je sushi, ořechy nebo třeba špenát
  • Dodržujte rozumný životní styl. Nepřejídat se – vlasy se pak mastí, jíst pestře – kvůli dostatku minerálních látek, omezit sůl, sladidla, omezit pití kávy a alkoholu
  • Nepřetěžujte vlasy kosmetickou péčí – nepřehánět to s gely a s tužidly. Vlasové váčky jsou pak „zalepené“ a nemůžou dýchat
  • Dopřejte si občas masáž hlavy – je nejen příjemná, ale prokrvuje pokožku a vlasové váčky a tím podporuje i růst vlasů
  • Hlídejte si hormony – padání vlasů může způsobit třeba porucha činnosti štítné žlázy, nízká hladina estrogenu (především v období menopauzy) nebo naopak nadbytek testosteronu (mužský pohlavní hormon)

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.