Hořčík a jeho význam pro lidské tělo

Hořčík je minerál, který naše tělo potřebuje ke správné funkci nervového a svalového systému. Přečtěte si další pozitiva hořčíku a dopřejte ho svému organismu.

25.8.2015

Hořčík (latinsky magnesium) je lehký kov s hustotou vyšší než voda. Je silně zastoupen v zemské kůře a řadí se na jedno z předních míst, co se zastoupení prvků v přírodě týče.

Lidskému tělu hořčík prospívá mimo jiné tím, že mírní podrážděnost a nervozitu, uvolňuje energii z glukózy (krevního cukru) a ovlivňuje správnou stavbu kostí. Udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Význam hořčíku jako doplňku stravy pro naše tělo je tedy přínosný a pozitivní.

Pozitivní vliv hořčíku na krevní tlak
Hořčík snižuje u žen riziko náhlého srdečního selhání

Pozitivní vlastnosti hořčíku pro lidské tělo:

• příznivě ovlivňuje nervový i svalový systém
  • přispívá k zachování zdravých kostí a zubů
  • přispívá ke snížení únavy a vyčerpání

Hořčík přijímáme konzumací banánů, ořechů nebo mandlí, ale je obsažen například i v čokoládě. Doporučuje se pravidelně doplňovat hořčík především osobám, které jsou často vystaveny stresu, dále ženám užívajícím hormonální antikoncepci, diabetikům nebo sportovcům.

Přirozeným zdrojem hořčíku je také tmavá listová zelenina (kapusta, špenát, brokolice), jejíž konzumace také snižuje riziko rakoviny kůže, dále pak obilí nebo celozrnné pečivo.

Hořčík je jeden z nejdůležitějších prvků v našem těle a většina hořčíku se vyskytuje v kostech a v zubech. V menší míře se nachází v krvi a v tkáních. Je nezastupitelný pro většinu biochemických reakcí v lidském těle a jeho nedostatek zhoršuje průběh prakticky každé nemoci.

Pokud se na stránkách Klubu zdraví zaregistrujete, máte možnost vyhrát balíček plný zdraví v hodnotě 500 Kč! Využijte toho, udělejte něco pro sebe a staňte se členem Klubu zdraví.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse