Vitaminy

Vitaminy mají v našem těle nezastupitelnou funkci, napomáhají jeho správnému fungování.  Přečtěte si, jak tělu nejlépe dodat dostatek vitaminů a co způsobuje jejich nedostatek.

25.8.2015

Vitaminy jsou nezbytnou součástí našeho organismu. Jde o látky, které jsou životně důležité, ale naše tělo si je samo neumí vyrobit, a proto je musí přijímat v potravě.

Vitaminy mají na starosti nejdůležitější pochody v lidském těle – látkovou výměnu a vstřebávání. Jsou důležité pro:

  • správnou funkci orgánů
  • zpomalují stárnutí
  • podporu imunity
  • ochranu buněk před oxidačním stresem
  • zdravý stav vlasů, nehtů a pokožky

Vitamíny a minerály – přehled   Vitaminy a multivitaminy

Nedostatek vitaminů 

Nedostatek vitaminů nemusíte na první pohled nemusíte poznat. Všimnete si ho až ve chvíli, kdy se začne viditelně projevovat různými poruchami organismu. Např. vypadáváním vlasů, lámavostí nehtů, zvýšenou únavou, suchou kůží či zhoršeným viděním. 

Jak dodat tělu dostatek vitaminů 

Nejlépe vám prospěje pestrá strava bohatá na jednotlivé skupiny vitaminů. Dostatek zeleniny a ovoce je základ, nezapomínejte například ani na ryby, které jsou bohatým zdrojem Vitaminu D a A.

V obdobích, kdy je naše tělo vystavováno vysoké zátěži a zejména během chladných měsíců, je vhodné pestrou stravu obohatit o doplňky stravy, které doplní potřebnou denní dávku vitaminů.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.