Nové možnosti léčby průjmů

Nepříjemností zvanou průjem onemocněl podle průzkumu minimálně jednou za život každý člověk bez ohledu na věk, rasu, postavení…

Při průjmu je porušeno vstřebávání vody a některých dalších látek ze střeva zpět do krevního oběhu a navíc dochází k vysokým ztrátám tekutin.

14.10.2014

Příčiny průjmu

Nejčastější příčinou průjmu jsou infekce, a to bakteriální nebo virové. Typické jsou také průjmy cestovatelů způsobené nákazou vdané oblasti nepatogenním, ale pro samotného cestovatele patogenním kmenem určité bakterie.

Další příčinou jsou tzv. alimentární nákazy (při nich se často kombinují infekce s vlivem nevhodně upravené nebo závadné potraviny). Průjmy vznikají i při intoleranci (nesnášenlivosti) některých složek potravy, anebo je mohou vyvolat i některé léky, např. antibiotika.

Akutní nebo chronický

Typickým projevem akutního průjmu je mnoho (desítky) vodnatých nebo neformovaných stolic denně, někdy s příměsí hlenu či krve. Mohou se objevit bolesti i křeče břicha, zvýšená teplota nebo horečky, případně zvracení. Akutní průjmy mohou odeznít samy od sebe po několika hodinách, jindy přetrvávají několik dní.

Oproti tomu chronické průjmy nastupují pozvolna, jejich projev je proměnlivý, frekvence stolic bývá nižší než u akutních průjmů a ve stolici se také muže objevit krev nebo hlen. V každém případě však platí doporučení, že každý pacient s chronickým průjmem by měl být vyšetřen lékařem ke stanovení diagnózy.

Tammex family léčí průjemMožnosti léčby

Základním opatřením je hydratace. Pokud jsou ztráty tekutin závažnější, je na místě konzultace s lékařem. To platí zejména u malých dětí či u starých lidí.

Existuje celá řada protiprůjmových léků, které fungují buď na bázi zahušťování stolice, nebo tlumí pohyblivost střev. Úspěšně se u průjmů používají i prebiotika, která podporují růst a aktivitu střevní mikroflóry, nebo probiotika, která ovlivňují její složení. Zvláště v České republice jsou populární antibakteriální léčiva, o jejichž skutečném klinickém přínosu lze do určité míry pochybovat z hlediska „evidence-based medicine“ – tedy medicíny založené na důkazech.

Účinně a bezpečně

Společnost Walmark na český trh uvádí novinky Tammex Family a Tammex Family Plus s unikátním složením diosmektitu a prebiotik.  

Tato léčiva lze doporučit jako účinná a zcela bezpečná v léčbě průjmů jakékoliv příčiny, zvláště pak u akutních průjmů a u průjmů s bakteriální nerovnováhou (nedostatek „prospěšných“ a nadbytek „patogenních“ bakterií).

Zdravotnické prostředky Tammex Family a Tammex Family Plus představují nový trend v léčbě průjmu různého původu.

  • CO JE DIOSMEKTIT?

Diosmektit je účinná látka, kterou doporučuje většina odborných společností při léčbě průjmů jakékoliv příčiny, včetně léčby průjmů u dětí.

Diosmektit je přírodní jíl se silnými absorpčními vlastnostmi. Jíl nemá vedlejší účinky syntetických léků. Existuje celá rada studií, které potvrzují účinnost a bezpečnost diosmektitu v léčbě akutních i chronických průjmů.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.