Hořčík

Hořčík je důležitým minerálem, který zajišťuje správnou funkci svalového a nervového systému, podporuje dobrou stavbu kostry, přispívá k udržení normálního stavu zubů, pozitivně působí proti únavě a vyčerpání.

25.8.2014

Přítomnost hořčíku v naší stravě je důležitá také pro asimilaci vápníku, fosforu, sodíku, draslíku a vitaminu C. Má také pozitivní vliv na normální činnost nervové soustavy a psychickou pohodu.

Hořčík přijímáme konzumací banánů, ořechů a mandlí, obilí a celozrnného pečiva, ale je obsažen například také v čokoládě.

Polovina až tři čtvrtě hořčíku v našem těle se nachází v kostech nebo v zubech. Celkově naše tělo obsahuje přibližně 30g hořčíku.

Hořčík - kosti, zuby, nervyNedostatek hořčíku se často projevuje svalovými křeči, psychickou nerovnováhou, nervozitou či nespavostí (souvisí rovněž s problémy s ranním vstáváním).

Hořčík je úzce spjat s činností nadledvin, které produkují antistresové hormony. Nedostatek hořčíku se také projevuje v kvalitě vlasů a nehtů – jejich lámáním nebo vypadáváním. Deficit může být také příčinou aterosklerózy nebo snížené sexuální touhy.

Pravidelně doplňovat hořčík se doporučuje především osobám, které jsou často vestavené stresu dále ženám, která užívají hormonální antikoncepci, diabetikům nebo sportovcům.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2017
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.