Jak chutná sever

Tučné mořské ryby, jako jsou makrely, sledi, tuňáci nebo sardinky, obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin, především omega-3. Proto nám odborníci jejich konzumaci doporučují, neboť se jedná o zdraví prospěšné tuky.

19.5.2014

Mořské ryby ze severních moří mají vyšší obsah minerálů a vitaminů než sladkovodní a obsahují i zdraví prospěšné tuky, proto bychom je měli konzumovat pravidelně. Pokud tuto možnost nemáme, nebo nám vadí rybí pach či chuť, je řešením doplněk stravy OmegaPrim.

Pomoc z moře

Dlouhodobé výzkumy potvrdily, že maso ryb žijících daleko na severu muže pomáhat v boji proti civilizačním nemocem, jako jsou srdeční infarkt, mozková mrtvice a další kardiovaskulární potíže. Z tohoto pohledu je také velmi důležitý dostatečný obsah jódu v mase mořských ryb. Proto lidé žijící v severských zemích, u nichž jsou mořské ryby samozřejmou součástí jídelníčku, netrpí tolik potížemi s poruchami štítné žlázy.

Další výhodou mořského rybího masa je nízká hladina sodíku. Někoho muže napadnout: jak je to možné, když je voda v moři slaná... Vysvětlení je snadné – ryby mořskou sůl vylučují a udržují si vnitřní prostředí ve stále stejném složení.

Kterou si dáme?

Nenasycené mastné kyseliny Omega 3Aby měly ryby příznivý vliv na náš organizmus, měli bychom je konzumovat pravidelně, a to minimálně 1x, ideálně 4krát týdně, přičemž každá porce by mela být o velikosti okolo 200 g.

K nejznámějším a nejrozšířenějším druhům ryb, které se vyskytují v chladných a čistých vodách severních moří, patří treska obecná či hejk (neboli mořská štika), který má velmi chutné bílé, měkké a dietní maso. Nejvíce těchto ryb se ročně uloví v severním Atlantiku. Pro kuchyňskou úpravu se hodí i makrela, mořský ďas, tuňák, sardinka, sled, případně žralok.

Snadné řešení

Pro Středoevropany bývá obtížné zařadit do jídelníčku vícekrát týdně pokrm z mořských ryb. Nabízí se proto náhradní řešení, a tím je užívání tobolek s rybím olejem, které umožní jednoduše doplnit potřebné množství nenasycených mastných kyselin omega 3. Tyto tobolky jsou vhodné i pro lidi, kteří ryby nekonzumují, protože jim vadí rybí chuť nebo pach.

 

Diskuse

Počet reakcí: 0 | poslední: 1.1.1 0:00:00

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2014

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: ?352 340 000,- Kč