Houba jako ochránce

Hlíva ústřičná pro podporu přirozané imunityTahle zvláštní houba dostala své jméno podle tvaru a barvy klobouku, který připomíná ústřice. Je nejen chutná, ale má i spoustu dalších pozitivních vlastností pro lidský organizmus. Především dokáže podporovat imunitní systém.

19.10.2012

Od konce léta až do zimy můžete spatřit typické klobouky hlívy ústřičné na živých neboodumřelých kmenech listnatých stromů, hlavně na bucích, ořešácích, břízách, vrbách a topolech. V roce 1917 německý mykolog R. Falck zveřejnil výsledky svých pokusů s jejím umělým pěstováním a dnes je hlíva ústřičná třetí nejpěstovanější houbou na světě, hned za žampiny a šiitake.

Za její oblibou ovšem nestojí pouze skvělá chuť a rozmanité možnosti kuchyňské úpravy, ale především mimořádné léčivé vlastnosti, které využívala už tradiční čínská a japonská medicína.

Podpora imunity

Hlíva ústřičná obsahuje řadu léčivých a prospěšných biologicky aktivních přírodních látek jako např. vitaminy řady B, C, D, K, proteiny, steroly a řadu minerálů a stopových prvků (Fe, K, P, Na, Zn, Se, Cr, Cu, B, I), 18 mastných kyselin a aminokyseliny.

Za její nejvýznamnější složku jsou však považovány glukany, polysacharidy vyživující imunitní buňky organizmu, z nichž nejúčinnější je beta 1,3 D glukan. Podle výsledku dosavadních výzkumu dostatečná hladina glukanů v organizmu urychluje přirozenou regeneraci buněk, napomáhá rekonvalescenci a zpomaluje proces stárnutí. Vlivem glukanů dochází také ke zvýšení čistící schopnosti buněk, a tím k podpoře přirozeného odstraňování nežádoucích látek z těla (toxinu, alergenu, cholesterolu, zbytku chemikálií ze stravy a léčiv).

Hlíva ústřičná pro dětiGlukanům je propisována i schopnost pomáhat chránit lidský organizmus před škodlivými druhy záření např. z televizorů, počítačů, mobilů a dalších elektronických přístrojů.

Čerstvou novinkou Walmarku je doplněk stravy Hlíva ústřičná pro děti!

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.