Nejlepší firmou loňska je v kraji třinecký Walmark

Ostrava - Firmou roku 2003 v Moravskoslezském kraji se stala nápojová a farmaceutická společnost Walmark.

17.3.2004

"Velmi si ocenění vážíme, protože víme, že jsme ho dostali nejen za dlouholetou stabilitu a prosperitu, ale i za kvalitu našich produktů," řekl generální ředitel Walmarku Tomáš Macura. Hned za Walmarkem se v soutěži umístila firma JAP z Bystřice nad Olší, která se zabývá zpracování materiálů pro hutnictví. Třetí nejlepší firmou regionu je podle organizátorů soutěže ze sdružení Mosty ostravský zpracovatel odpadu OZO, který patří městu.

"Oceněné firmy pomáhají regionu. Nemyslí tedy jen na své akcionáře či zaměstnance, ale i na kraj," vysvětloval kritéria soutěže Pavel Vitouch, ředitel poradenské firmy INC Consulting a jeden z organizátorů. Firmy Walmark, JAP a OZO uspěly v konkurenci tří desítek společností a v závěrečném kole zvítězily díky hlasování účastníků soutěže. Nejúspěšnější firmy soutěže Walmark i JAP mají řadu shodných rysů: jsou z Třinecka, vznikly jako rodinné společnosti, jejich majitelé začínali doslova od nuly a od počátku dávali při budování svého byznysu všanc vlastní majetek. Oběma se také podařilo prorazit na zahraniční trhy - Walmark, který zaměstnává šest stovek lidí, se uchytil v Polsku a v Maďarsku, proniká na Ukrajinu a do Pobaltí. Menší JAP, který dává práci asi padesáti lidem, z nichž víc než polovina jsou zdravotně postižení, vyváží do západní a jižní Evropy, na Balkán, ale i do Austrálie.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse