Vitamin D může Vaše děti uchránit od depresí

Vitamin D může Vaše děti uchránit od depresíVědci tvrdí, že děti s nízkou hladinou vitaminu D častěji trpí depresemi. Ty děti, které mají vyšší hladiny tohoto “slunečního vitaminu”, jak se také vitaminu D také říká, mají o 10% nižší riziko, že se u nich vyvinou nějké psychické zdravotní problémy. Tato zjištění pocházejí ze studie, která byla provedena na univerzitě v Bristolu.

30.1.2012

Množství vitaminu D u dětí může být navýšeno pravidelnou konzumací tučných ryb (například tuňák) a dostatečným pobytem dětí na slunci (vitamin D se totiž tvoří v kůži působením právě slunečního záření).

Studie se zaměřila na hodnoty vitaminu D u více než 2700 dětí ve věku 9 a 13 let. Ty, které měly nejnižší hladiny vitaminu D vykazovaly ve větší míře známky deprese. Děti s vyššími hladinami tohoto vitaminu vykazovaly pokles příznaků deprese v období dospívání. Studie se zabývala hodnotami dvou forem vitaminu D – D2 a D3 – a zjistilo se, že nejsilnější spojitost s antidepresivními účinky má vitamin D3.

Přestože vitamin D se nachází v tučných rybách (ale také v játrech, vaječném žloutku a mléce), strava nabízí velice málo živin, které tento vitamin mohou dostat do krevního řečiště.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.