Strážce našich očí Lutein

Lutein Forte - novinka v péči o zrakZrak je jedním z nejdůležitějších lidských smyslů, proto si zaslouží naši péči.
Zárukou dobrého vidění v každém věku je i nenápadný karotenoid – lutein.

19.1.2012

Lutein je karotenoid, který se koncentruje v oku ve žluté skvrně na sítnici a rozhodující měrou přispívá k posilování obranného systému oka. Jeho nedostatek může způsobit makulární degeneraci (nemoc, při které dochází k postupné ztrátě zraku).

Při výzkumech luteinu se zjistilo, že po vstupu do organizmu a po vstřebání se hromadí ve dvou oblastech očí: na sítnici a v oční čočce.

Vědecké práce zabývající se degenerací žluté skvrny ve starším věku jednoznačně potvrdily, že lutein hraje významnou roli v její ochraně. Antioxidační působení luteinu se navíc uplatňuje nejen v případě očí, ale i v ochraně jiných orgánů a v procesech látkové přeměny (např. jako prevence kardiovaskulárních onemocnění).

Podle dosavadních výzkumů pravidelné užívání luteinu snižuje výskyt makulární degenerace o 50 %. Zajímavé je i zjištění, že z potravin bohatých na lutein se nejlépe osvědčil špenát, například oproti karotce a ovoci, které jej obsahovaly jen zanedbatelné množství.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.