Chondroitin sulfát zmírňuje ztuhlost způsobenou osteoartrózou

Chondroitin sulfát zmírňuje ztuhlost způsobenou osteoartrózouPodle výsledků studie FACTS doplňky stravy obsahující chondroitin sulfát mohou zmírnit bolest v rukou spojenou s  a rovněž snížit ztuhlost rukou po ránu.

16.9.2011

Výsledky ukazují, že doplňky stravy obsahující chondroitin sulfát jsou spojovány se snížením bolestivosti  rukou.

Navíc, vědci z Univerzity v Ženevě dodávají, že tyto doplňky stravy mají souvislost i se zlepšením funkcí rukou. Jejich zjištění ukazují, že chondroitin sulfát je bezpečný a účinný prostředek pro léčbu pacientů, kteří trpí osteoartrózou rukou.

Chondroitin sulfát je extrahován z chrupavek zvířat (např. žraloků). V doplňcích stravy je velmi často přítomen v kombinaci s glukosaminem.

 Detaily studie:

Této studie se zúčastnilo 162 pacientů s osteortrózou rukou. Tito byli náhodně rozděleni do dvou skupin. První skupina dostávala denně 800 mg chondroitinu sulfát a druhá skupina pak dostávala placebo, a to po dobu 6 měsíců.

Na konci této studie vědci konstatovali, že u skupiny, která dostávala chondroitin došlo k průkaznému snížení v celkové bolestivosti rukou v porovnání se skupinou, která přijímala placebo. Navíc u funkcí rukou rovněž došlo k průkaznému zlepšení, stejně tak jako u ranních ztuhlostí rukou.

Podle WHO (Světová zdravotnická organizace) trpí asi 10% světové populace nad 60 let a starších právě osteoartrózou. Dřívější výzkumy ukázaly, že 20 – 30% dospělých trpí osteoartrózou na rukou, která následně převládá (více než v 50%) po překročení hranice 60-ti let věku.

 

Zdroj: Arthritis & Rheumatism
“Symptomatic Effect of Chondroitin Sulfate 4&6 in Hand Osteoarthritis: The Finger osteoArthritis Chondroitin Treatment Study (FACTS): A Randomized Double-Blind Placebo Controlled Clinical Trial”
Autoři: C. Gabay, C. Medinger-Sadowski, D. Gascon, F. Kolo, A. Finckh

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.