Cennejší než rubíny

Brusinky - přírodní antiseptikum močových cestPlody amerických brusinek velkoplodých vynikají vysokým obsahem biologicky aktivních látek a osvědčily se jako přírodní antiseptikum močových cest.

11.7.2011

Zánět močového měchýře a močové trubice se projevuje typickými příznaky, jako jsou bolesti, pálení a řezání při močení, zvýšená teplota a pobolívání v podbřišku či bedrech, případně celkovou nevolností.

Potíže obvykle začínají náhle a předchází jim prochladnutí nebo jiné oslabení organizmu, příčinou mohou být i nevhodné návyky, mezi než patří například malý příjem tekutin, zadržování močení atd. Důsledkem je pak pomnožení patogenních bakterií v močových cestách.
V 80 -90 % případů bývá vyvolavatelem bakterie Escherichia coli.

V těchto případech představují cennou pomoc velkoplodé brusinky (Vaccinium macrocarpon) pěstované v Severní Americe. Rubínově zbarvené plody vynikají obsahem anthokyanů, flavonoidů, tříslovin, organických kyselin, pektinů, fenolových glykosidů (arbutin a methylarbutin), sacharidů, vitaminů A, C apod. Díky těmto látkám mají významné antioxidační, antibakteriální, antivirotické a adstringentní účinky.

Standardizované výtažky z plodu velkoplodých brusinek se používají ve formě rostlinných přípravků jako antiseptikum močových cest, protože dovedou omezovat schopnost bakterií přilnout k vnitřní výstelce močového měchýře a močové trubice. Extrakt se zároveň využívá jako pomocné léčivo při tvorbě některých typu ledvinových kamenů.

Víte, že...

Podle nejnovějších studií mohou být velkoplodé brusinky účinné i proti herpes viru typu 2,
který v lidském těle způsobuje nejčastěji opary?

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.