Mid Europa Partners navyšuje podíl ve Walmarku

Mid Europa Partners („Mid Europa“), největší private equity investor zaměřený na region střední a východní Evropy a Turecka, dnes oznámil podpis smlouvy o navýšení svého podílu ve společnosti Walmark a.s. („Walmark“ nebo „Společnost“) na 100 % formou odkupu zbývajících akcií od zakladatelů firmy, rodiny Walachových. Obchod ještě musí schválit úřady pro ochranu hospodářské soutěže.

16.10.2015

Mid Europa Partners navyšuje podíl ve Walmarku

Walmark je významným hráčem na poli Consumer Healthcare s vedoucí pozicí v oblasti potravinových doplňků ve střední a východní Evropě. Padesátiprocentní podíl ve Společnosti již fond Mid Europa získal v prosinci 2012.

"Rádi bychom poděkovali rodině Walachů za vynikající spolupráci a přejeme jim mnoho úspěchů v jejich dalším podnikání. Společnými silami jsme provedli transformaci Walmarku z nejvýznamnějšího dodavatele potravinových doplňků ve střední a východní Evropě na přední společnost zaměřenou na oblast consumer healthcare v regionu s širokým portfoliem inovativních produktů. S velkým potěšením budeme i nadále podporovat vedení společnosti v realizaci této úspěšné strategie“, uvedla Michelle Capiod, partnerka,  v Mid Europa zodpovědná za investici do Walmarku.

Adam Walach jménem zakladatelů shrnuje: „Jsme založením podnikatelé a jako takoví jsme vždy vítali nové výzvy a příležitosti. Po pětadvaceti letech budování Walmarku jsme se rozhodli zúročit nabyté zkušenosti v nových investičních projektech. Kromě toho se chceme aktivně zapojovat do společensky prospěšných a charitativních projektů.”

Jorge C. Manuel, generální ředitel Walmarku, dodává: „Tato změna ve vlastnické struktuře Walmarku rozhodně neznamená posun naší strategie a priorit. Já a celý tým Walmarku jsme i nadále silně motivováni k využívání nových příležitostí k vytváření hodnot, naším cílem jsou inovace vycházející z podnětů spotřebitelů a budování značky ve spolupráci s lékárníky a dalšími zdravotnickými pracovníky ve střední a východní Evropě.“

--------------

O Walmarku

Postavení jedničky si udržuje v ČR, na Slovensku, v Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku, přední pozici má také v Polsku a Pobaltí. Kromě výše zmíněných zemí Walmark exportuje svoje produkty do dalších 54 zemí po celém světě. Produktové portfolio zahrnuje například Proenzi, Marťánci, Idelyn Beliema, Urinal, Spektrum, Prostenal a Walmark line. Celkem společnost zaměstnává téměř 700 lidí.

--------------

O Mid Europa Partners

Mid Europa Partners je největší private equity investor zaměřený na region střední Evropy a Turecko. Své činnosti řídí z Londýna, Budapešti, Varšavy a Istanbulu. Mid Europa Partners v uvedeném regionu investuje od roku 1999 a spravuje fondy v hodnotě aktiv přibližně 4,2 mld. EUR.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016

Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.