Extrakt z olivového listí a vysoký krevní tlak

Publikováno: 11.03.2011

Extrakt z olivového listí je účinný při snižování krevního tlaku stejně jako jiná běžná léčiva na vysoký krevní tlak.

Studie publikována v Phytomedicine prokázala, že extrakt z olivového listí je účinný v léčbě vysokého krevního tlaku jako ostatní běžná antihypertenziva.

Navíc extrakt z olivového listí vede ke snížení hladiny triglyceridů v plazmě.

Podávání extraktu z olivového listí bylo stejně účinné jako léčba lékem Captopril.

Extrakt z olivového listí byl podáván v dávce 500 mg dvakrát denně po dobu osmi týdnů, léčivo Captopril bylo podáváno v dávce 12,5 mg dvakrát denně. Krevní tlak byl kontrolován každý týden, hladina lipidů v krvi byla měřena 4 týden studie.

Po osmi týdnech léčby obě léčené skupiny zaznamenaly významné snížení systolického a diastolického tlaku. U obou skupin došlo k podobnému snížení krevního tlaku, avšak ve skupině užívající extrakt z olivového listí došlo také ke snížení hladiny triglyceridů v krvi.

Zdroj: Phytomedicine
Volume 18, Issue 4. pages 251-258
„Olive (olea europaea) leaf extract effective in patients with stage-1 hypertension: Comparison with Captopril“

Autoři: E. Susalit,  N. Agus, I. Effendi, R.R. Tjandrawinata , D. Nofiarny, et al.

Přírodní cesta pro udržení zdravého krevního tlaku
22.02.2012

Přírodní cesta pro udržení zdravého krevního tlaku

Extrakt z listu olivovníku podporuje udržení zdravé hladiny krevního tlaku a pomáhá ke správné krevní cirkulaci.

Vitamin C příznivě ovlivňuje hodnoty tlaku krve
06.08.2012

Vitamin C příznivě ovlivňuje hodnoty tlaku krve

Nová meta-analýza ukázala, že krátkodobá suplementace vitaminem C může snižovat krevní tlak, s ještě větším přínosem pro osoby s vysokým krevním tlakem.

Vitamin D snižuje krevní tlak a riziko vzniku kardiovaskulárních chorob
26.06.2013

Vitamin D snižuje krevní tlak a riziko vzniku kardiovaskulárních chorob

Nová vědecká data dokazují, že existuje přímý a příčinný vztah mezi množstvím vitaminu D v těle, vysokým krevním tlakem a rizikem vzniku infarktu myokardu či mozkové mrtvice.