Články o zdraví

 • Imunita sídlí ve střevech

  Datum: 10.11.2017Počet reakcí: 0

  V lidském těle zuří věčný boj – spojenci versus patogeny…

 • Mikrobiota – bakteriální osídlení těla

  Datum: 10.11.2017Počet reakcí: 0

  V druhé polovině 90. let, kdy se začaly uplatňovat nové molekulárně-biologické technologie, došlo k rozvoji oboru mikrobiální ekologie. Ukázalo se, že existuje obrovská diversita v genomu buněk, na rozdíl od genomů vyšších organismů. Jedním z překvapivých zjištění bylo, že není na planetě místa, kde by se bakterie nevyskytovaly. Jednoduché prokaryotické (rostlinné) buňky tvoří více než polovinu celé biomasy (zelené hmoty) na Zemi.

 • Antibiotika pomáhají i škodí

  Datum: 10.11.2017Počet reakcí: 0

  Přidáte-li k léčbě probiotika, pomůžete tělu, udržet si mikrobiální rovnováhu.

 • Pro zdravé srdce, cévy a krevní tlak

  Datum: 25.9.2017Počet reakcí: 0

  Věděli jste, že srdce jako svalová pumpa, si nemůže nikdy odpočinout? Je to orgán, který funguje nepřetržitě. Jeho hlavním úkolem je pumpovat rytmicky krev tepnami a cévami po celém těle. Průměrně 72krát za minutu, 2,5 bilionkrát za život. Kvalita funkce srdce přímo i nepřímo ovlivňuje fungování dalších orgánů a mechanismů v těle. Je naprosto zásadní pro okysličování tkání, transport živin v organismu, vitalitu, i celkové fungování organismu. Srdeční sval je velmi specifický, a nepodobá se žádnému jinému v těle.

 • Konečně slunce léto a teplo – co na to naše kůže a vlasy?

  Datum: 29.6.2017Počet reakcí: 0

  Hřejivé sluneční paprsky lákají odhalit naši kůži, nechat se vyhřát. Lehký teplý letní vítr čechrá naše vlasy, které se třpytí ve slunci. Představa jako z reklamy na dovolenou či romantického snímku. Co když se však hřejivé sluneční paprsky změní v pálící slunce, které podráždí a vysuší naší kůži, zkrabatí a vysuší vlasy. To, jaký film prožijete Vy, záleží na Vás!

 • Cestování a průjem

  Datum: 8.6.2017Počet reakcí: 0

  Blíží se doba dovolených. Mnoho z nás už se chystá do našich oblíbených destinací. Exotická místa, jsou takéčastěji spojena s exotickými zkušenostmi. Jednou z nich může být i nepříjemný cestovatelský průjem, který patří k nejčastějším zdravotním obtížím na cestách.

 • Vše o průjmu

  Datum: 7.6.2017Počet reakcí: 0

  Pro všechny známý, pro všechny nepříjemný průjem, může mít různé příčiny a také různé následky.

 • Palčivé problémy

  Datum: 22.5.2017Počet reakcí: 2

  Běžné a často se vyskytující nepříjemné pálení a řezání při močení, časté nutkání na močení, neschopnost vyčůrat se tzv. pořádně, nepříjemné pocity v podbřišku. To všechno mohou být projevy zánětu močových cest.

 • Křečové žíly a žilní nedostatečnost

  Datum: 18.5.2017Počet reakcí: 0

  Křečové žíly a žilní nedostatečnostCo jsou to křečové žíly a jak vznikají?
  Jak jim předcházet a jak je léčit?

  Na tyto otázky se teď pokusíme odpovědět.

 • Hemeroidy – nepříjemné a soukromé

  Datum: 9.5.2017Počet reakcí: 0

  Za tzv. Hemeroidy, je označován nepříjemný a bolestivý stav oblasti konečníku známý také pod pojmem „zlatá žíla“. Bohužel, tento stav je docela běžný a v životě se s ním setká téměř každý druhý člověk.

předchozí 1234

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.