Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích
17.09.2020

Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích

Šalvěj lékařská, salvia officinalis, nese svůj název podle latinského slova „salvare“, což znamená spasit či vyléčit. Není proto divu, že šalvěj lékařská byla od nepaměti považována za lék na dlouhověkost a téměř všechny tělesné neduhy. Dnes je šalvěj oblíbenou léčivou bylinou zejména díky podpoře zdraví respiračního systému, imunity a trávicí soustavy. Proč patří šalvěj mezi nejoblíbenější léčivé byliny? Důvodů je mnoho, a proto by šalvěj neměla na vaší zahrádce chybět.

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života
17.09.2020

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života

Poruchy spánku trápí čím dál více osob včetně dětí. Příležitostnou poruchou spánku, nejčastěji nespavostí, trpí až jedna čtvrtina populace. Kvalita a délka spánku má zásadní vliv na celkové zdraví a jeho nedostatek může souviset s celou řadou zdravotních obtíží. Jak nespavost ovlivňuje kvalitu života a proč je tak důležité vyhledat lékaře se dozvíte v našem článku.

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku
12.08.2020

Když jste to se sluncem přehnali aneb první pomoc pro spálenou pokožku

Sluncem spálená pokožka představuje bolestivé narušení, které může dovolenou velmi znepříjemnit. Ohraničené zarudnutí, napětí, svědění a bolest pokožky jsou typické příznaky pro spálení sluncem, tzv. dermatitis solaris. Pokud jste podcenili sílu slunečních paprsků, máme pro vás tipy, jak spálené pokožce zajistit okamžitou úlevu.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Nemoc špinavých rukou, nechtěný suvenýr z dovolené či letního tábora
28.07.2020

Nemoc špinavých rukou, nechtěný suvenýr z dovolené či letního tábora

Hepatitida A, známá také jako žloutenka či nemoc špinavých rukou, se vyskytuje zejména v zemích s nízkým hygienickým standardem. Onemocnět lze ale prakticky kdekoliv. Hepatitida A se snadno šíří v kolektivech, a tak může dojít k nákaze např. na letních dětských táborech. Proti hepatitidě A naštěstí existuje účinné očkování, dlouhodobě chránící před onemocněním. Jaké jsou příznaky a doporučená preventivní opatření proti tomuto onemocnění, které dokáže léto nepříjemně zkomplikovat?

Pozor na letní úrazy!
15.07.2020

Pozor na letní úrazy!

Letní sluníčko nenechá nikoho na pokoji a doslova svádí k tomu, abychom si obuli kecky a vyběhli ven, případně se s nadšením vrhli na zahrádku, která se po dlouhé zimě rychle probouzí k životu.

Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených
14.07.2020

Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených

Léto, to je doba dovolených, ke kterým patří výlety a návštěvy různých akcí, kde hlad často zaháníme na místě připravovanými jídly a pochutinami. Díky tomu tak někteří mohou zbytek dovolené strávit s nepříjemnými zažívacími obtížemi. Zdrojem nákazy bývá často právě zkažené jídlo, kontaminovaná voda a nemyté ovoce a zelenina. Jak se bránit střevním obtížím, abychom měli pohodovou jak dovolenou, tak zažívání?

Zobrazuji články 1 až 7 z 97 celkem