Není čokoláda jako čokoláda
07.07.2020

Není čokoláda jako čokoláda

7. červenec je pro všechny milovníky čokolády významný den. V tento den je slaven Světový den čokolády a jak jinak ho oslavit než čokoládou. I když někteří tvrdí, že čokoláda je zdraví prospěšná, podle jiných jde o nezdravou pochoutku, které bychom se měli vyhýbat. Jak to tedy s čokoládou vlastně je?

Kegelovy cviky, pomoc při inkontinenci, záchrana při bolesti zad i zpestření sexuálního života
01.07.2020

Kegelovy cviky jsou známé také jako cviky na posílení svalů pánevního dna (oblast pochvy, konečníku a močové trubice). Jde o speciální cviky, které jsou prospěšné nejen ženám, ale i mužům. Kegelovy cviky pomáhají ulevit od bolesti zad, pomáhají s inkontinencí a pozitivně ovlivňují sexuální život. Více se o Kegelových cvicích dozvíte v našem článku, včetně instruktážních videí, jak tyto zdraví prospěšné cviky provádět.

Světový den bikin aneb připravte se do plavek!
01.07.2020

Světový den bikin aneb připravte se do plavek!

5. červenec patří bikinám, a to už od roku 1946, kdy byly bikiny oficiálně uvedeny do světa módy. Dvoudílné plavky neboli bikiny se staly nedílnou součástí letní výbavy většiny žen. S létem souvisí zvýšená péče o celkový vzhled, protože díky bikinám se mnohem více odhalujeme. A těžko bychom našli ženu, která by v bikinách nechtěla vypadat skvěle a zdravě. Zajímavosti nejen z historie dámských plavek, ale také tipy na podporu ženského zdraví vám přinášíme, stejně jako přání krásného, a především zdravého léta.

Lymeská borelióza a klíšťová encefalitida, různá onemocnění, ale společný přenašeč
30.06.2020

Klíšťata patří mezi přenašeče neuroinfekcí, z nichž nejznámější a nejzávažnější je lymeská borelióza a klíšťová encefalitida. I když se jedná o různá onemocnění s rozdílnými příznaky, lidé je často zaměňují. Společným přenašečem lymeské boreliózy a klíšťové encefalitidy je klíště, jehož aktivita bývá zejména v letních měsících velmi vysoká. Přehled základních příznaků těchto obávaných onemocnění je třeba znát, protože včasná diagnostika je základem úspěšné léčby.

Letní koupání a hrátky v mokrých plavkách bez omezení
30.06.2020

Letní koupání a hrátky v mokrých plavkách bez omezení

Léto se pomalu blíží a s ním i doba dovolených a koupání. Koupání, ať už v přírodě či v bazénech, ale znamená také častější výskyt vaginálních infekcí. Svědění a pálení v oblasti pochvy je pak v letních měsících jedním z častých důvodů návštěvy gynekologa. Důležitou roli v prevenci vaginálních infekcí hraje péče o poševní mikroflóru, která zásadně ovlivňuje intimní zdraví každé ženy.

Losos, ryba plná zdraví

Losos, ryba plná zdraví

21. května je slaven Světový den rybí migrace. I ryby, stejně jako všechny živé organismy, se snaží najít pro svůj život optimální podmínky, a proto se přesouvají do tzv. trdlišť v době tření. Jednou z nejznámějších migrujících ryb je losos. Losos patří mezi zdravé druhy ryb na světě. Obsahuje množství důležitých živin pro organismus. Proč je tak důležité, aby losos nechyběl v našem jídelníčku?

Léto bez bolavých kloubů
14.05.2020

Léto bez bolavých kloubů

Letní dovolenou si každý představuje jinak. Někteří touží po klidném odpočinku u moře a jiní dávají přednost aktivní dovolené. Cyklistika, turistika, pobyt v přírodě či práce na zahrádce jsou vyhledávanými způsoby trávení nejen dovolené, ale i volného času. To, co všichni k aktivní dovolené potřebujeme, jsou zdravé klouby. Bolesti kloubů patří mezi nejčastější zdravotní obtíže, se kterými se obracíme na lékaře. Jaké jsou příčiny bolestí a jak o klouby pečovat, abychom si mohli užít aktivní léto bez bolesti?

Zobrazuji články 1 až 7 z 84 celkem