Bolest v krku nás může překvapit i v létě
22.08.2019

Bolest v krku nás může překvapit i v létě

Přivezli jste si z dovolené bolest v krku? Bolest v krku nepatří jen k chladným měsícům, ale může nás přepadnout i v létě. Mezi nejčastější příčiny patří ledové nápoje, klimatizace, chození v mokrých plavkách, teplotní výkyvy aj. Co všechno se ale za bolestí v krku může skrývat? My vám přinášíme přehled nejčastějších onemocnění, která mohou být s bolestí v krku spojena.

Jak podpořit růst vlasů
22.08.2019

Jak podpořit růst vlasů

Dlouhé vlasy jsou od pradávna symbolem krásy, smyslnosti a ženskosti. Každá žena občas zatouží po bohaté a dlouhé hřívě. Rychlým a efektivním způsobem, jak mít dlouhé vlasy je prodloužení. Pokud se ale rozhodnete pro přirozenost, budete si muset počkat. Jak a lze vůbec ovlivnit růst vlasů? Pár tipů vám přinášíme.

Akné netrápí jen puberťáky
21.08.2019

Akné netrápí jen puberťáky

Mnozí si myslí, že akné patří jen do období puberty. Akné se ale netýká jen dospívajících, dokáže potrápit i mnohé dospělé. Akné se u dospělých objevuje především v období stresu a hormonálních změn. Obličej plný pupínků tak dobře znají i ti, kteří už z puberty dávno vyrostli. Pokud se na obličeji objeví pár pupínků, není třeba hned panikařit. Někdy stačí zamyslet se nad možnou příčinou vzniku.

Cvičte a sportujte společně s dětmi
20.08.2019

Cvičte a sportujte společně s dětmi

Chcete, aby byly vaše děti zdravé? Veďte je k pohybové aktivitě. Děti ke sportu či cvičení nenuťte, snažte se je v prvé řadě motivovat a povzbudit. Pokud jim dáte dobrý příklad, děti si sport, který je bude nejvíc bavit, vyberou samy. Nezapomínejte, že vždy když děláte něco ve dvou, jde to snáze, podobně je to i v případě sportu.

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík
20.08.2019

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík

Kdo zažil křeče v nohou, nejčastěji v lýtkách, ví, jak nepříjemný pocit to je. Bohužel s věkem se četnost křečí může zvyšovat. Pravidelný přísun tekutin a minerálů může být prevencí těchto křečí a zároveň i první pomocí, když už křeč vypukne. Co vznik křečí ovlivňuje a jak jim lze předcházet?

Potřebujete dobít baterky?
15.08.2019

Potřebujete dobít baterky?

Věděli jste, že 15. srpna je Mezinárodní den energy drinků? Pití energetických nápojů se zejména u mladších ročníků těší velké oblibě. Lékaři před nadměrnou konzumací ale varují. Energy drinky sice pomohou rychle dobít baterky, ale je třeba to s nimi nepřehánět. Nadměrné množství může totiž poškodit srdce a ledviny. Navíc získaná energie je pouze krátkodobou záležitostí.

První pomoc při bolestech kyčlí
12.08.2019

První pomoc při bolestech kyčlí

Kyčle patří mezi největší klouby v těle, které nesou hmotnostní zátěž. Když kyčel správně funguje, umožňuje bezbolestnou chůzi, sezení, ohýbání a otáčení. K tomu, aby se mohla hladce pohybovat, potřebuje spolupráci kostí, chrupavky, vazů a šlach. Pokud kyčel bolí, je dobré to nepodceňovat. Mírné bolesti kyčlí často nepřikládáme velkou váhu, ale řešení začneme hledat, až když nás bolest začne omezovat v běžném životě. Bolesti kloubů v oblasti dolních končetin je nutné řešit komplexně. Někdy mohou pomoci i úlevové cviky na uvolnění kyčelních kloubů, které vám přinášíme.

Zobrazuji články 1 až 7 z 30 celkem