icon
Biopron® nabízí vysoce kvalitní probiotické produkty obsahující probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Široká škála produktů pokrývá různé potřebycílové skupiny

Oslavte s námi Světový den zdraví
06.04.2020

Oslavte s námi Světový den zdraví

„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“ Arthur Schopenhauer

Jídelníček při střevní chřipce

Jídelníček při střevní chřipce

Gastroenteritida, lidově řečeno střevní chřipka. Přes své označení nemá gastroenteritida s chřipkou žádnou spojitost, bývá takto označována. Gastroenteritida je zánět žaludku a střev, provázené zvracením a průjmem. Onemocnění způsobují viry, bakterie nebo parazité, které do organismu mohou proniknout nejčastěji prostřednictvím zkaženého nebo nesprávně připraveného jídla. I když jde o onemocnění dobře léčitelné, je dobré vědět, jak na ně. Základem léčby je totiž dostatek tekutin a vhodná strava. Co jíst a pít při střevní chřipce, abychom byli co nejdříve fit?

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka je poměrně běžné onemocnění. Onemocní-li střevní chřipkou děti, není radno onemocnění podceňovat. Nutné je dbát především na dostatečný pitný režim, protože střevní chřipka může způsobit velmi závažnou dehydrataci organismu. Právě děti jsou častými pacienty s touto diagnózou. V dětském kolektivu se snadno šíří viry a bakterie způsobující střevní chřipku, která malým pacientům a jejich rodičům způsobí velmi nepříjemné dny. Jaké jsou projevy onemocnění a jaké dodržovat zásady, aby byl dětský pacient co nejdříve fit?

Střeva jsou víc, než se zdá
14.03.2020

Střeva jsou víc, než se zdá

V lidském těle zuří věčný boj – spojenci versus patogeny…

Zobrazení: 2059
Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Bolesti břicha, krev ve stolici, průjem či úbytek na váze, to jsou nejčastější příznaky Crohnovy choroby. Průběh je pomalý a nenápadný, ale o to zrádnější. Crohnova nemoc patří k zánětlivým onemocněním trávicí trubice s neznámou příčinou vzniku. V současnosti nelze Crohnovu chorobu zcela vyléčit. I když příčina onemocnění zatím nebyla jednoznačně prokázána, je jisté, že vliv má řada faktorů. Jak její nespecifické počáteční příznaky odhalit a lze tomuto zrádnému onemocnění předejít?

Stop nadýmání a plynatosti
02.03.2020

Stop nadýmání a plynatosti

Nadýmání trápí až 30 % populace, od kojenců po seniory. Většinou jde o krátkodobý problém, který je reakcí na nějakou dietní chybu. Bolest, pocit nafouklého břicha, říhání a plynatost, to všechno mohou být projevy nadýmání. Zdravému člověku denně odchází kolem jednoho litru plynu. Pokud se plyn nevstřebá nebo neodchází ven přirozenou cestou objevuje se právě nadýmání a plynatost. Máme pro vás nejen tipy na zmírnění nadýmání a plynatosti, ale i seznam potravin, které mohou nadýmání způsobovat.

Příznaky zánětu slepého střeva
21.12.2019

Příznaky zánětu slepého střeva

Akutní zánět slepého střeva (apendicitida) je jednou z náhlých příhod břišních, což je stav, který je nutné neodkladně řešit. Zánět slepého střeva se vyskytuje zejména u dětí do 15 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi typické příznaky akutního zánětu slepého střeva patří bolesti břicha, nevolnost a zvracení. Bolest je lokalizována kolem pupku a postupně přechází do pravého podbřišku. Poloha slepého střeva je individuální, může připomínat jiná onemocnění, a proto bolesti břicha vždy patří do péče lékaře.

Zobrazuji články 1 až 7 z 22 celkem