icon
Biopron® nabízí vysoce kvalitní probiotické produkty obsahující probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Široká škála produktů pokrývá různé potřebycílové skupiny

Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených
14.07.2020

Mějte pohodové zažívání i v době letních dovolených

Léto, to je doba dovolených, ke kterým patří výlety a návštěvy různých akcí, kde hlad často zaháníme na místě připravovanými jídly a pochutinami. Díky tomu tak někteří mohou zbytek dovolené strávit s nepříjemnými zažívacími obtížemi. Zdrojem nákazy bývá často právě zkažené jídlo, kontaminovaná voda a nemyté ovoce a zelenina. Jak se bránit střevním obtížím, abychom měli pohodovou jak dovolenou, tak zažívání?

Jak vyzrát nad letními nevolnostmi?
14.05.2020

Jak vyzrát nad letními nevolnostmi?

Na letní dovolenou se těšíme celý rok a je jedno, jestli ji strávíme v zahraničí nebo v tuzemsku. Nejdůležitější pro nás je, abychom ji strávili s těmi, které máme nejraději, v pohodě a ve zdraví. Zdravotní obtíže se nám ale nevyhýbají ani v létě, a to zejména v podobě letních nevolností. Jaké jsou nejčastější příčiny letních nevolností a jak jim lze předcházet, abychom si dovolenou užili?

Oslavte s námi Světový den zdraví
06.04.2020

Oslavte s námi Světový den zdraví

„Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím.“ Arthur Schopenhauer

Jídelníček při střevní chřipce

Jídelníček při střevní chřipce

Gastroenteritida, lidově řečeno střevní chřipka. Přes své označení nemá gastroenteritida s chřipkou žádnou spojitost, bývá takto označována. Gastroenteritida je zánět žaludku a střev, provázené zvracením a průjmem. Onemocnění způsobují viry, bakterie nebo parazité, které do organismu mohou proniknout nejčastěji prostřednictvím zkaženého nebo nesprávně připraveného jídla. I když jde o onemocnění dobře léčitelné, je dobré vědět, jak na ně. Základem léčby je totiž dostatek tekutin a vhodná strava. Co jíst a pít při střevní chřipce, abychom byli co nejdříve fit?

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka u dětí, na co si dát pozor

Střevní chřipka je poměrně běžné onemocnění. Onemocní-li střevní chřipkou děti, není radno onemocnění podceňovat. Nutné je dbát především na dostatečný pitný režim, protože střevní chřipka může způsobit velmi závažnou dehydrataci organismu. Právě děti jsou častými pacienty s touto diagnózou. V dětském kolektivu se snadno šíří viry a bakterie způsobující střevní chřipku, která malým pacientům a jejich rodičům způsobí velmi nepříjemné dny. Jaké jsou projevy onemocnění a jaké dodržovat zásady, aby byl dětský pacient co nejdříve fit?

Střeva jsou víc, než se zdá
14.03.2020

Střeva jsou víc, než se zdá

V lidském těle zuří věčný boj – spojenci versus patogeny…

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Crohnova choroba, tichý a nenápadný nepřítel střev

Bolesti břicha, krev ve stolici, průjem či úbytek na váze, to jsou nejčastější příznaky Crohnovy choroby. Průběh je pomalý a nenápadný, ale o to zrádnější. Crohnova nemoc patří k zánětlivým onemocněním trávicí trubice s neznámou příčinou vzniku. V současnosti nelze Crohnovu chorobu zcela vyléčit. I když příčina onemocnění zatím nebyla jednoznačně prokázána, je jisté, že vliv má řada faktorů. Jak její nespecifické počáteční příznaky odhalit a lze tomuto zrádnému onemocnění předejít?

Zobrazuji články 1 až 7 z 27 celkem