Bolest v krku nás může překvapit i v létě
22.08.2019

Bolest v krku nás může překvapit i v létě

Přivezli jste si z dovolené bolest v krku? Bolest v krku nepatří jen k chladným měsícům, ale může nás přepadnout i v létě. Mezi nejčastější příčiny patří ledové nápoje, klimatizace, chození v mokrých plavkách, teplotní výkyvy aj. Co všechno se ale za bolestí v krku může skrývat? My vám přinášíme přehled nejčastějších onemocnění, která mohou být s bolestí v krku spojena.

Cvičte a sportujte společně s dětmi
20.08.2019

Cvičte a sportujte společně s dětmi

Chcete, aby byly vaše děti zdravé? Veďte je k pohybové aktivitě. Děti ke sportu či cvičení nenuťte, snažte se je v prvé řadě motivovat a povzbudit. Pokud jim dáte dobrý příklad, děti si sport, který je bude nejvíc bavit, vyberou samy. Nezapomínejte, že vždy když děláte něco ve dvou, jde to snáze, podobně je to i v případě sportu.

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík
20.08.2019

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík

Kdo zažil křeče v nohou, nejčastěji v lýtkách, ví, jak nepříjemný pocit to je. Bohužel s věkem se četnost křečí může zvyšovat. Pravidelný přísun tekutin a minerálů může být prevencí těchto křečí a zároveň i první pomocí, když už křeč vypukne. Co vznik křečí ovlivňuje a jak jim lze předcházet?

Potřebujete dobít baterky?
15.08.2019

Potřebujete dobít baterky?

Věděli jste, že 15. srpna je Mezinárodní den energy drinků? Pití energetických nápojů se zejména u mladších ročníků těší velké oblibě. Lékaři před nadměrnou konzumací ale varují. Energy drinky sice pomohou rychle dobít baterky, ale je třeba to s nimi nepřehánět. Nadměrné množství může totiž poškodit srdce a ledviny. Navíc získaná energie je pouze krátkodobou záležitostí.

První pomoc při bolestech kyčlí
12.08.2019

První pomoc při bolestech kyčlí

Kyčle patří mezi největší klouby v těle, které nesou hmotnostní zátěž. Když kyčel správně funguje, umožňuje bezbolestnou chůzi, sezení, ohýbání a otáčení. K tomu, aby se mohla hladce pohybovat, potřebuje spolupráci kostí, chrupavky, vazů a šlach. Pokud kyčel bolí, je dobré to nepodceňovat. Mírné bolesti kyčlí často nepřikládáme velkou váhu, ale řešení začneme hledat, až když nás bolest začne omezovat v běžném životě. Bolesti kloubů v oblasti dolních končetin je nutné řešit komplexně. Někdy mohou pomoci i úlevové cviky na uvolnění kyčelních kloubů, které vám přinášíme.

Opakující se vaginální mykózy
08.08.2019

Opakující se vaginální mykózy

Každý, kdo se někdy setkal s kvasinkovou infekcí, ví, jak obtížné je se jí zbavit. Kvasinkové infekce mají bohužel tendenci se vracet. Mykózy jsou kvasinkové (houbové) infekce. A jako každá houba má kvasinka ráda teplá, vlhká a tmavá místa. Ideálním místem pro výskyt mykóz je pochva, vagína. Kvasinková infekce častěji trápí ženy a alespoň jednou za život se s ní musí potýkat až 75 % žen.

Kožní plísně a onemocnění nohou
08.08.2019

Kožní plísně a onemocnění nohou

Povrchové mykózy, lidově řečeno plísně, trápí až jednu třetinu dospělých. Kožní mykóza je infekční onemocnění, které se projevuje zarudnutím pokožky a nepříjemným svěděním v místě výskytu. Původcem tohoto onemocnění jsou houby. Nejčastěji jde o dermatofyty nebo kvasinky, které se množí v teple a vlhku. Kožní mykózy se mohou vyskytnout prakticky kdekoliv, ale nejčastěji se projeví mezi prsty na nohou, na chodidlech, na rukou, ale i v podpaží a ve vlasech.

Zobrazuji články 1 až 7 z 18 celkem