Ať už Vás čeká dovolená u nás nebo v zahraničí, buďte připraveni i na zdánlivě nemožné situace. Užijte si dovolenou s našimi produkty bez nepříjemných překvapení!
Nadměrné pocení dlaní
02.03.2020

Nadměrné pocení dlaní

Vlhké dlaně nejsou jen komplikací při manuálních činnostech, ale jsou nepříjemné hlavně ve společenských situacích. Zpocené dlaně nás většinou obtěžují v situacích, ve kterých prožíváme stres. Nadměrné pocení se může vyskytovat od narození, ale nejčastěji nastupuje až s dospíváním. V některých případech samo odezní, někdy je přítomno po celý život. Je možné pocení dlaní nějak omezit, abychom se vyhnuli trapnému pocitu vždy, když si máme s někým potřást rukou?

Bolest v krku nás může překvapit i v létě
22.08.2019

Bolest v krku nás může překvapit i v létě

Přivezli jste si z dovolené bolest v krku? Bolest v krku nepatří jen k chladným měsícům, ale může nás přepadnout i v létě. Mezi nejčastější příčiny patří ledové nápoje, klimatizace, chození v mokrých plavkách, teplotní výkyvy aj. Co všechno se ale za bolestí v krku může skrývat? My vám přinášíme přehled nejčastějších onemocnění, která mohou být s bolestí v krku spojena.

Cvičte a sportujte společně s dětmi
20.08.2019

Cvičte a sportujte společně s dětmi

Chcete, aby byly vaše děti zdravé? Veďte je k pohybové aktivitě. Děti ke sportu či cvičení nenuťte, snažte se je v prvé řadě motivovat a povzbudit. Pokud jim dáte dobrý příklad, děti si sport, který je bude nejvíc bavit, vyberou samy. Nezapomínejte, že vždy když děláte něco ve dvou, jde to snáze, podobně je to i v případě sportu.

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík
20.08.2019

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík

Kdo zažil křeče v nohou, nejčastěji v lýtkách, ví, jak nepříjemný pocit to je. Bohužel s věkem se četnost křečí může zvyšovat. Pravidelný přísun tekutin a minerálů může být prevencí těchto křečí a zároveň i první pomocí, když už křeč vypukne. Co vznik křečí ovlivňuje a jak jim lze předcházet?

První pomoc při bolestech kyčlí
12.08.2019

První pomoc při bolestech kyčlí

Kyčle patří mezi největší klouby v těle, které nesou hmotnostní zátěž. Když kyčel správně funguje, umožňuje bezbolestnou chůzi, sezení, ohýbání a otáčení. K tomu, aby se mohla hladce pohybovat, potřebuje spolupráci kostí, chrupavky, vazů a šlach. Pokud kyčel bolí, je dobré to nepodceňovat. Mírné bolesti kyčlí často nepřikládáme velkou váhu, ale řešení začneme hledat, až když nás bolest začne omezovat v běžném životě. Bolesti kloubů v oblasti dolních končetin je nutné řešit komplexně. Někdy mohou pomoci i úlevové cviky na uvolnění kyčelních kloubů, které vám přinášíme.

Opakující se vaginální mykózy
08.08.2019

Opakující se vaginální mykózy

Každý, kdo se někdy setkal s kvasinkovou infekcí, ví, jak obtížné je se jí zbavit. Kvasinkové infekce mají bohužel tendenci se vracet. Mykózy jsou kvasinkové (houbové) infekce. A jako každá houba má kvasinka ráda teplá, vlhká a tmavá místa. Ideálním místem pro výskyt mykóz je pochva, vagína. Kvasinková infekce častěji trápí ženy a alespoň jednou za život se s ní musí potýkat až 75 % žen.

Kožní plísně a onemocnění nohou
08.08.2019

Kožní plísně a onemocnění nohou

Povrchové mykózy, lidově řečeno plísně, trápí až jednu třetinu dospělých. Kožní mykóza je infekční onemocnění, které se projevuje zarudnutím pokožky a nepříjemným svěděním v místě výskytu. Původcem tohoto onemocnění jsou houby. Nejčastěji jde o dermatofyty nebo kvasinky, které se množí v teple a vlhku. Kožní mykózy se mohou vyskytnout prakticky kdekoliv, ale nejčastěji se projeví mezi prsty na nohou, na chodidlech, na rukou, ale i v podpaží a ve vlasech.

Zobrazuji články 1 až 7 z 15 celkem