Zdravá pleť a minerální látka zinek

Zdravá pleť a minerální látka zinek

Publikováno: 17.03.2020

Zobrazení: 2179

Každá žena touží po zdravé a krásné pleti. Ne vždy ale stačí kvalitní kosmetická péče. O pleť je nutné pečovat i zevnitř. Pokud se i přes veškerou snahu nedaří mít pleť podle vašich představ, zkuste dopřát tělu zinek, který umí s pletí opravdové zázraky. Zinek se postará nejen o krásnou a zdravou pleť, ale také o lesklé vlasy a pevné nehty. Nevěříte? Stačí se přesvědčit na vlastní kůži, tedy pleť.

Zinek a jeho význam pro organismus

Zinek má pro organismus nezastupitelný význam. Blahodárné účinky zinku jsou známy již od starověku. Zinek je minerální prvek, který přispívá ke správné funkci imunitního systému, podílí se na procesu dělení buněk a tím také hojení ran a přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin, sacharidů, mastných kyselin a vitamínu A. V živých tkáních obsah zinku ale není příliš vysoký, a proto mnoho lidí trpí jeho nedostatkem. Tento nedostatek je významně ovlivněn nevhodnou skladbou potravy, znečištěným životním prostředím, hormonálními poruchami či nadměrným pitím alkoholu. Mezi projevy nedostatku zinku patří špatné hojení ran, vypadávání vlasů, hormonální nerovnováha, deprese a v neposlední řadě také akné.
 

Zinek a pleť

Pravidelný příjem zinku je doporučován v případě mnoha kožních obtíží. Zinek přispívá k udržení normálního stavu pokožky, vlasů a nehtů. Zinek také přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem způsobených volnými radikály. Je minerální látkou důležitou pro celou řadu biologických funkcí a je složkou mnoha enzymů v lidském těle.
 

Zinek a akné

Některé studie odhalily, že existuje souvislost mezi nízkou hladinou zinku a vznikem akné. Lidé s projevy akné mají dle výzkumů nižší hladinu zinku než ti se zdravou pletí. Na akné jsou proto doporučovány také kosmetické přípravky se zinkem (krémy, gely, masti aj.).
 

Nejen pro pleť, ale i vlasy a nehty

Zinek je vhodný také pro všechny, kteří bojují s padajícími, nepoddajnými, hrubými, nadměrně se mastícími a suchými vlasy bez lesku. Je také vhodnou volbou při problémech s křehkými a lámavými nehty a nehtovými plísněmi. Nedostatek zinku se na nehtech projeví bílými tečkami a liniemi.
 

Kolik zinku denně tělo potřebuje

Doporučená denní dávka zinku se pohybuje kolem 12-15 mg pro dospělé a mladistvé, kolem 5-10 mg pro děti do 10 let a kolem 16-19 mg pro těhotné ženy. Zásobit tělo dostatečným množstvím by v případě vyvážené stravy nemělo být problém. Denní dávku je možné zvýšit až na 50 mg, což se doporučuje zejména alkoholikům, diabetikům a sportovcům. Pozor ale na překročení 150-450 mg zinku denně. Nadměrné dávky zinku mohou vést ke zhoršení funkce imunitního systému, snížení hladiny potřebných forem cholesterolu, poruchami trávení a rozmnožování. Hrozí také zvracení, průjem a bolesti hlavy.
 

Zdroje zinku

Přírodním zdrojem zinku jsou ovesné vločky, vlašské ořechy, dýňová semena, mandle, pšeničné klíčky, fazole, játra, tmavé maso, vejce, mléčné výrobky a mořští živočichové. Kromě přírodních zdrojů je vhodné obohatit jídelníček také doplňky stravy s obsahem zinku. Zinek prémiové kvality obsahuje doplněk stravy Zinek 15mg pro zdravé vlasy, pleť, nehty a také pro správnou funkci imunitního systému.
 
 

Zinek naleznete také v dalších produktech řady Walmark Line

Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí
18.01.2024

Vitamin C, selen a zinek, spolehlivá podpora imunity nejen u dětí

Dětský organismus má v zimě napilno. Kromě náročného vývoje musí děti čelit častým nachlazením, zejména pokud navštěvují dětský kolektiv, kde se viry velmi snadno šíří. Snad každý rodič se tak v zimě potýká s koloběhem nachlazení, které si děti přináší ze školek a škol. Poradíme vám, čím obohatit jídelníček, a podpořit imunitu a celkové zdraví, a to nejen u dětí, ale také u dospělých.

Přečtěte si více
Zobrazení: 2265
Akné netrápí jen puberťáky
21.08.2019

Akné netrápí jen puberťáky

Mnozí si myslí, že akné patří jen do období puberty. Akné se ale netýká jen dospívajících, dokáže potrápit i mnohé dospělé. Akné se u dospělých objevuje především v období stresu a hormonálních změn. Obličej plný pupínků tak dobře znají i ti, kteří už z puberty dávno vyrostli. Pokud se na obličeji objeví pár pupínků, není třeba hned panikařit. Někdy stačí zamyslet se nad možnou příčinou vzniku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1853