Záněty močových cest dokážou v létě potrápit

Záněty močových cest dokážou v létě potrápit

Publikováno: 03.07.2019

Zobrazení: 514

Časté nucení na močení, bolest v podbřišku, zvýšená teplota, bolest beder či výtoky mohou letní dny pořádně zkomplikovat. Příznaky zánětu močového měchýře nepodceňujte, neléčená infekce může způsobit onemocnění ledvin. Ženy trpí na infekce a záněty močových cest častěji než muži, což je způsobeno anatomickými odlišnostmi močového ústrojí. Pokud se nechcete během dovolené potýkat se záněty močových cest, myslete především na prevenci.

Prevence zánětů močových cest

Základem prevence je důsledná hygiena, protože bakterie se do močové trubice snadno dostanou z konečníku. Důležité je nezapomínat na pravidelné vyprazdňování měchýře a správný pitný režim.
 

Ženy onemocní zánětem častěji

Ohroženy jsou hlavně ženy po porodu, v menopauze, ale i ty, které měly nechráněný pohlavní styk. Muži se potýkají nejen se zánětem močového měchýře, ale  i  nadvarlat nebo prostaty.

 
Léčba

Bakteriální a houbové infekce se léčí antibiotiky a antimykotiky. Vhodné je užívat urologické čaje, které přispívají k vyčištění močových cest.
 

Aktivní péče

Doplňky stravy je vhodné zařadit do jídelníčku nejen během léčby, ale i pro každodenní aktivní péči. Všeobecně doporučované jsou brusinky. A právě vysoce koncentrovaný extrakt z kanadských brusinek obsahují doplňky stravy řad Urinal a Uroval. Urinal navíc obsahuje zlatobýl obecný, který prospívá zdraví močových cest a podporuje vylučování.
 

Byliny na močové cesty

Byliny mohou být velmi efektivní, ale musíme je začít užívat již při prvních projevech. Mezi nejoblíbenější byliny patří pampeliška, přeslička aj... Pampeliška lékařská diuretické účinky a prospívá močovému ústrojí i ledvinám. Čajovou lžičku nasekaných listů stačí přelít vroucí vodou a 15 minut louhovat. Přeslička rolní je silným diuretikem se schopností rozpustit močové kameny. 1-2 čajové lžičky se přelijí 2,5 dcl vařící vody. Doba louhování je 10 minut. Doporučuje se pít 2krát až 3krát denně. Vyzkoušet můžete také extrakt z břízy bělokoré (Betula pendula) – podporuje zdraví dolních močových cest a vylučovací funkci ledvin, který obsahuje také doplněk stravy Urinal Express pH.

 Urinal-ziskal-oceneni-Nejduveryhodnejsi-znacka-pro-rok-2019-Dekujeme-spotrebitelum-za-projevenou-duveru-a-prizen-(2).png
 

VYZKOUŠEJTE DOPLŇKY STRAVY URINAL NEBO UROVAL: