Záněty močových cest dokážou v létě potrápit

Záněty močových cest dokážou v létě potrápit

Publikováno: 19.06.2019

Zobrazení: 7550

Časté nucení na močení, bolest v podbřišku, zvýšená teplota, bolest beder či výtoky mohou letní dny pořádně zkomplikovat. Příznaky zánětu močového měchýře nepodceňujte, neléčená infekce může způsobit onemocnění ledvin. Ženy trpí na infekce a záněty močových cest častěji než muži, což je způsobeno anatomickými odlišnostmi močového ústrojí. Pokud se nechcete během dovolené potýkat se záněty močových cest, myslete především na prevenci.

Prevence zánětů močových cest

Základem prevence je důsledná hygiena, protože bakterie se do močové trubice snadno dostanou z konečníku. Dbejte také na pravidelné vyprazdňování měchýře a správný pitný režim. Zadržování moči a nedostatečné proplachování měchýře tekutinami  je pro bakterie ideální.
 

Ženy onemocní zánětem častěji

Ohroženy jsou hlavně ženy po porodu, v menopauze, ale i ty, které měly nechráněný pohlavní styk. Muži se potýkají nejen se zánětem močového měchýře, ale  i  nadvarlat nebo prostaty.
 

Léčba

Bakteriální a houbové infekce se léčí antibiotiky a antimykotiky. Vhodným doplňkem jsou urologické čaje, které přispívají k vyčištění močových cest.
 
Doplňky stravy je vhodné zařadit do jídelníčku nejen během léčby, ale i v rámci dlouhodobé intenzivní péče o močové cesty. Doporučované jsou brusinky. A právě vysoce koncentrovaný extrakt z kanadských brusinek, obohacený o extrakt ze zlatobýlu obecného pro zdaví močových cest a vylučovací funkce spolu s vitaminem D obsahují doplňky stravy řady Urinal pro zdraví močových cest.
 
 

Produkty Urinal Vám pomohou udržet správnou funkci močových cest a jejich zdraví.Urinal-ziskal-oceneni-Nejduveryhodnejsi-znacka-pro-rok-2019-Dekujeme-spotrebitelum-za-projevenou-duveru-a-prizen-(2).png
Každý desátý Čech trpí onemocněním ledvin
09.05.2019

Každý desátý Čech trpí onemocněním ledvin

Ledviny jsou životně důležitý orgán, který je zodpovědný za očistu a detoxikaci. Podle odborníků má ale každý desátý Čech onemocnění ledvin, aniž by o tom věděl. Onemocnění lze přitom velmi snadno diagnostikovat prostřednictvím vyšetření moči, krve a krevního tlaku. Pokud se potýkáte s nepříjemným pálením a řezáním při močení, bolestí v podbřišku nebo častým močením, je nutné se zamyslet, zda jsou vaše ledviny v pořádku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 7701
Jak předejít zánětu močových cest
30.10.2018

Jak předejít zánětu močových cest

Začíná podzim – období, kdy se naše tělo stává mnohem náchylnějším k různým onemocněním. Také se už předem děsíte toho, až ucítíte obávanou bolest v podbřišku, která neomylně ohlašuje zánět močových cest? S těmito trablemi se (nejen na podzim) potýká spousta žen. Jde sice o onemocnění, které jde většinou dobře léčit a nebývá nijak vážné. Problém ovšem je, že se velmi rádo vrací. Opakovaným potížím lze však předejít důslednou prevencí.

Přečtěte si více
Zobrazení: 4976
V létě stoupá počet močových infekcí
16.06.2018

V létě stoupá počet močových infekcí

Také si říkáte, že je to zákon schválnosti? Měsíce předem se těšíte, až si konečně dosyta užijete nádherně teplé sluníčko, vodu a všechny radovánky, které patří k letní dovolené, a pak vás náhle zaskočí nepříjemná bolest v podbřišku, pálení a řezání při močení.

Přečtěte si více
Zobrazení: 429