Vitaminy pro podporu ženského zdraví a krásy

Vitaminy pro podporu ženského zdraví a krásy

Publikováno: 28.07.2020

Zobrazení: 468

Každé životní období, kterým ženy prochází, se vyznačuje specifickými potřebami na příjem vitaminů pro podporu zdraví. Někdy však není jednoduché ten správný a vyvážený poměr vitaminů tělu zajistit z kvalitních potravin, a právě v takových případech lze na podporu zdraví využít doplňky stravy. Pokud tápete v nepřeberném množství vitaminových doplňků, poradíme vám, které vitaminy jsou pro ženské zdraví a krásu ty pravé.

Vitaminy pro těhotné a kojící ženy

Těhotenství klade zvýšené nároky na přísun některých vitaminů i minerálů. Nastávající a kojící maminky by měly dbát na jejich dostatečný přísun. V tomto životním období je dobré zaměřit se zejména na vitamin D, kyselinu listovou a vitamin A. Vitamin D je potřebný pro normální růst a vývoj kostí u dětí, přispívá k udržení normálního stavu zubů, podporuje vstřebávání vápníku a přispívá k udržování jeho normální hladiny v krvi a podporuje imunitní systém. Kvalitním zdrojem vitaminu D jsou ryby, rybí tuk a v létě především sluneční paprsky, pomocí kterých je organismus schopen si sám vitamin D syntetizovat. Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství. Její potřeba je v těhotenství značně zvýšená až na více než 400 µg na den, optimálně až 550 µg, dle Referenčních hodnot pro příjem živin vydaných v roce 2019 Společností pro výživu, z.s. Adekvátní přísun vitaminu A je důležitý zejména ve 2. a 3. trimestru, naopak je také zapotřebí dát si pozor na příliš vysoké množství vitaminu A, zejména v 1. trimestru. Vitamin A se podílí na procesu specializace buněk, přispívá k udržení normálního zraku, pokožky a sliznic a podporuje imunitní systém.
 

Vitaminy pro ženy v období menopauzy

Menopauza je pro ženy náročné období nejen po stránce psychické, ale i fyzické. Ženský organismus potřebuje zejména zvýšený příjem vápníku a vitaminu D, které při dodávání v optimálním množství pomáhají snižovat úbytek kostního minerálu u žen v menopauze ve věku 50 let a starších. Vápník přispívá k normální srážlivosti krve, je potřebný pro udržení normálního stavu kostí a zubů. Vitamin D podporuje vstřebávání a využití vápníku.
 

Vitaminy pro zdraví a krásu každé ženy

Vitamin A přispívá k udržení správné funkce zraku, podporuje imunitní systém, podílí se na procesu specializace buněk, přispívá k udržení zdravé pokožky a normálního stavu sliznic. Zdrojem vitaminu A je také provitamin beta karoten, který se v těle mění na vitamin A. Optimální denní dávku obsahuje doplněk stravy Beta karoten 6 mg.

Vitamin B2 (riboflavin) přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály, přispívá k normální činnosti nervové soustavy, k normálnímu energetickému metabolismu a snížení únavy a vyčerpání. Je vhodný při celkové únavě organismu. Vitaminy skupiny B obohacené o vitamin C, najdete v doplňku stravy B-komplex PLUS s vitaminem C.

  • Vitamin B6 (pyridoxin) podporuje normální imunitní systém, přispívá k normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy, podporuje normální tvorbu červených krvinek aj.
  • Vitamin B7 (biotin) podporuje normální činnost nervové soustavy a přispívá k normálnímu metabolismu živin. Biotin přispívá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic, je také označován jako vitamin H, z německých výrazů pro vlasy a pokožku (Haut und Haar). Doplněk stravy Biotin 300 µg je vhodný nejen pro podporu zdraví vlasů a pleti, ale také při intenzivní únavě a během zotavování, podporuje energetický metabolismus a přispívá ke správné funkci psychické činnosti.
  • Vitamin B9 je známý spíše jako kyselina listová. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, podporuje normální krvetvorbu, syntézu aminokyselin a homocysteinu. Podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k normální psychické činnosti a normální funkci imunitního systému.
  • Vitamin B12 podporuje metabolismus homocysteinu, přispívá k normální činnosti nervové soustavy a normální psychické činnosti, podporuje normální tvorbu červených krvinek.
  • Vitamin C podporuje imunitu, přispívá k normální tvorbě kolagenu.
  • Vitamin D podporuje normální vstřebávání vápníku a fosforu, podporuje zdraví kostí, svalů a zubů, podílí se na procesu dělení buněk a přispívá k normální funkci imunitního systému, pomáhá snižovat riziko roztroušené sklerózy, revmatoidní artritidy, různých druhů rakoviny, pomáhá mírnit symptomy předmenstruačního syndromu a podporuje správnou funkci zraku. Nedostatek vitaminu D může vést k osteoporóze.
  • Vitamin E je antioxidant, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály.
  • Vitamin K přispívá k udržení zdravých kostí, podporuje normální srážení krve.

 

Letní balíček pro podporu zdraví a krásy

Pro podporu zdraví a krásy můžete sáhnout po letním balíčku obsahujícím dva vybrané produkty, vhodné především na období léta a dovolené. Letní balíček obsahuje Beta Karoten 6 mg a Laktobacily COMPLEX s fruktooligosacharidy. Beta Karoten 6 mg je důležitý provitamin, který se v lidském těle mění na vitamin A, který přispívá k udržení zdravé kůže, normálního fungování imunitního systému a normálního zraku. Laktobacily COMPLEX s fruktooligosacharidy přispívají k podpoře zdraví střevní mikroflóry a jsou vhodné zejména během výletů a cestování.