Trápí vás vaginální infekce?

Trápí vás vaginální infekce?

Publikováno: 31.07.2019

Zobrazení: 20274

Záněty v oblasti ženských pohlavních orgánů jsou častým důvodem návštěv gynekologa. Jsou rozlišovány podle původce, který onemocnění způsobil. Gynekologické záněty jsou infekčními onemocněními, která způsobují bakterie, kvasinky, paraziti, mohou ale vzniknout i mechanicky nebo v důsledku alergie. Gynekologické záněty může často provázet i svědění, pálení a výtok z pochvy. Nejčastější příčinou vaginálních infekcí u žen v reprodukčním věku jsou bakteriální vaginální infekce.

Původce onemocnění

Bakteriální vaginální infekci mají na svědomí bakterie narušující rovnováhu a pH v pochvě.  Nejčastěji je původcem bakteriálních infekcí bakterie Gardnerella vaginalis.

Nejčastější příznaky

Bakteriální infekce se nejčastěji projevuje vodnatým či šedobílým výtokem zapáchajícím po rybách. Ke zhoršení těchto příznaků dochází během menstruace a po pohlavním styku. U některých žen nemusí být dokonce příznaky přítomny vůbec a onemocnění probíhá bezpříznakově. Nutno dodat, že se nejedná o sexuálně přenosnou infekci, a proto by neměla způsobovat bolest ani podráždění.

Bakteriální nebo kvasinková infekce?

Mnoho žen si plete bakteriální infekci s infekcí kvasinkovou. Jde ale o dva různé typy infekce s rozdílnými příznaky. Typ infekce je nutné znát pro nasazení správné léčby. Je doporučována návštěva lékaře, zvláště pokud jste těhotná. Pro kvasinkovou infekci je typické svědění, pálení, bolest při močení a bolest během pohlavního styku. Objevuje se bílý hrudkovitý výtok, který svou konzistencí připomíná tvaroh. Tyto příznaky u bakteriální infekce chybí.

Jak bakteriální infekci předcházet?

Ženy se často mylně domnívají, že jde o projev nastydnutí. To je ale mýtus. Základem jsou správné hygienické návyky. Na intimní partie se nedoporučuje používat parfémované produkty a deodoranty. Během menstruace si často měňte tampóny. Po toaletě se utírejte zásadně zepředu dozadu. Spodní prádlo neperte v silně parfemovaných přípravcích. Po koupání či plavání si intimní partie pečlivě osušte a vyměňte spodní prádlo.

Léčba

Bakteriální infekce jsou léčeny antibiotiky. Hluboké pánevní záněty představují již vážnější onemocnění a mohou dokonce způsobit neplodnost. Neváhejte proto vyhledat lékaře, který nasadí vhodnou léčbu. Při všech změnách vaginální flóry, způsobené bakteriemi nebo kvasinkami může přispět k redukci svědění, vaginálního výtoku a zápachu zdravotnický prostředek Idelyn Beliema Effect. 10 vaginálních tablet, které obnovují fyziologické pH a přirozenou vaginální rovnováhu. Pro pravidelnou intimní péči a při zvýšeném riziku bakteriální a kvasinkové infekce vyzkoušejte jemný krém Idelyn Beliema Expert Intim krém nebo mycí gel Idelyn Beliema Expert Intim gel.
 

VYZKOUŠEJTE PŘÍPRAVKY BELIEMA OD IDELYN

Jídelníčkem proti vaginální mykóze
31.10.2018

Jídelníčkem proti vaginální mykóze

Trápí vás opakované poševní záněty? Nejste sama, tato infekce zaskočí během života až 75 procent žen. Možná si ale kladete otázku, proč se tento problém týká i vás. Dbáte přece na intimní hygienu, nosíte prodyšné prádlo, vyhýbáte se těsným oděvům ze syntetických materiálů a nikdy nezůstáváte dlouho v mokrých plavkách, hned se převléknete do suchého… To jsou důležitá preventivní opatření, ale co váš jídelníček? Neholdujete až příliš sladkostem, bílému pečivu nebo třeba plísňovým sýrům? Kvasinka Candida albicans, která způsobuje vaginální mykózu, totiž tohle všechno miluje.

Přečtěte si více
Zobrazení: 20720
Podceňovat intimní hygienu se nevyplácí
25.06.2019

Podceňovat intimní hygienu se nevyplácí

V letních měsících jsou gynekologické infekce a záněty způsobené kvasinkami častým problémem žen. V teple a vlhku se dobře daří kvasinkovým infekcím (mykózám), které trápí ženy v létě až dvakrát častěji. Výskyt vaginální mykózy lze omezit správnou intimní hygienou. Pokud chcete strávit dovolenou bez zbytečných zdravotních komplikací v podobě nepříjemného svědění, pálení v intimní oblasti, výtoku, bolestí při močení a sexu, přečtěte si naše tipy, jak vaginálním mykózám předcházet.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1642
Honí vás mlsná? Na vině jsou přemnožené kvasinky
09.06.2021

Honí vás mlsná? Na vině jsou přemnožené kvasinky

Znáte ten pocit, kdy byste za kousek čokolády zaprodali vlastní duši? A u jednoho čtverečku většinou nezůstane.

Přečtěte si více
Zobrazení: 3354