Rozpraskané paty netrápí jen seniory

Rozpraskané paty netrápí jen seniory

Publikováno: 31.08.2021

Zobrazení: 573

Praskliny na patách jsou nejen nevzhledné, ale způsobují i bolesti při chůzi. Nejde však pouze o záležitost seniorů. S popraskanými patami se setkávají i ti, kteří po většinu dne stojí. Pokud se rozpraskaných pat nemůžete zbavit, zkuste naše tipy na správnou péči, která je základem zdravých pat.

Příčina není jen jedna

Důvodů, proč nás trápí popraskané paty je mnoho. Na vině není jen stáří, ale i nedostatečná péče, rychlejší rohovatění pokožky, celodenní stání, nevhodná obuv, nadváha a obezita, ale také některé z kožních onemocnění jako je např. psoriáza (lupénka). Praskliny na patách ale ovlivňuje i genetika. Nejčastěji popraskané paty vznikají v důsledku stáří, protože pokožka ztrácí vlhkost a stává se křehčí. Přidá-li se mechanické zatížení a žádná nebo nedostatečná péče, ke vzniku prasklin dochází velmi snadno. Nejlepší prevencí je proto správná péče o nohy.
 

Správná péče o paty krok za krokem

Bez kvalitní a pohodlné obuvi s měkkou stélkou, která zabrání zvýšenému tlaku na patu, ani každodenní péče rozpraskaným patám nezabrání. Prvním krokem ke zdravým patám je kvalitní obuv, do které se opravdu vyplatí investovat. Navíc není nutné mít deset párů obuvi, ale stačí dva páry kvalitních bot. A jak by správná péče o paty měla vypadat?
  
  • Paty večer nechte odmočit v teplé vodě. Poté odstraňte vrstvu zrohovatělé kůže. Na pomoc si vezměte pemzu, kterou odumřelou kůži dobře odstraníte.
  • Nohy důkladně osušte a naneste na ně hutnější výživný krém. Naším tipem je Flexitol Heel Balm s 25 % obsahem močoviny a dalšími účinnými látkami.
  • Ihned po aplikaci krému si na nohy nazujte bavlněné ponožky a nechte si je přes noc.
  • Dlouhodobě popraskané a bolestivé paty vždy vyžadují návštěvu lékaře. Může se jednat o kožní onemocnění, jehož léčba patří do rukou odborníka, dermatologa.
 

Flexitol Heel Balm, speciální péče o vaše paty

Vysoce účinná formule zdravotnického prostředku Flexitol Heel Balm obsahuje 25 % močoviny, která pečuje o popraskané paty. Dalšími složkami jsou lanolín, bambucké máslo a panthenol, díky kterým je zajištěna intenzivní hydratace a ochrana. Klinický účinek balzámu je viditelný již po jednom dni a doporučen je i k péči o tzv. diabetickou nohu. S Flexitolem nemůžete šlápnout vedle!
Trápí Vás bolest paty?
12.08.2019

Trápí Vás bolest paty?

Bolesti paty jsou velmi častou ortopedickou obtíží. Onemocnění paty působí významné potíže i pracovní neschopnost. Bolest velmi podstatně omezuje naši pohybovou aktivitu a dokáže znepříjemnit život. Hlavním projevem potíží je silná bolest v oblasti paty a jejího okolí, v chodidle, v nártu či v přední části nohy. Bolest může také vystřelovat do okolí paty či Achillovy šlachy. Nejčastěji se pacienti ptají, co je hlavní příčinou těchto bolestí. Příčin může být mnoho, od nadváhy až po nevhodnou obuv. Diagnostika patří do rukou ortopedů, kteří doporučí vhodnou léčbu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 24215
Nejčastější příčiny svědění kůže
21.08.2019

Nejčastější příčiny svědění kůže

Svědění kůže je velmi nepříjemné, což jistě zažil každý. Zatímco krátkodobé svědění kůže nás většinou nemusí znepokojovat, dlouhodobé obtíže by nás již měly vést k lékaři. V každém případě je ale důležité zamezit škrábání postiženého místa. Škrábání sice zajistí chvilkovou úlevu, ale hrozí riziko zavlečení infekce a zhoršení stavu. Kdy si můžeme pomoci sami a kdy obtíže konzultovat s lékařem?

Přečtěte si více
Zobrazení: 133149