Povánoční detox aneb zpátky ve formě

Povánoční detox aneb zpátky ve formě

Publikováno: 08.01.2020

Zobrazení: 504

Během vánočních svátků si dopřáváme vše, na co máme chuť. Vydatné jídlo, nedostatek pohybu a k tomu neřesti v podobě alkoholu a kouření, jsou po svátcích na těle znát. Není divu, že se tak cítíme unaveni, vyčerpaní, s pocitem těžkosti a neustále plného žaludku. Povánoční detox není o tom shodit kila, ale o tom, cítit se opět dobře. Cílem detoxikace je nastartovat tělo a vyloučit z těla škodliviny. Očistu organismu můžeme tělu dopřát kdykoliv, když se chceme cítit lépe. A pokud nevíte jak na to, inspirujte se našimi tipy.

Změňte jídelníček tak, aby vás bavil

Změnit jídelníček neznamená držet drastické diety, ale vytvořit pestrý a zdravý jídelníček, který vás bude bavit. Odříkat si nemusíte ani pochoutky, které milujete. Stačí jen upravit konzumované množství a dopřát tělu kvalitní potraviny. Pokud se neobejdete bez sladkého, klidně si dejte kostičku čokolády, ale vyzkoušejte tu s vyšším obsahem kakaa. Vytvoříte-li si jídelníček ze zdravých, ale vámi nenáviděných věcí, dlouho u něj nezůstanete. Jídlo nás musí bavit. Zimní jídelníček by měl obsahovat nejen více ovoce, ale i zeleniny, ideálně v podobě polévek. Pitný režim obohaťte o bylinné či ovocné čaje.
 

Přírodní antioxidanty jako podpora detoxikace

Součástí jídelníčku by měly být také přírodní antioxidanty, které svou činností přispívají k ochraně imunitního systému. Do této skupiny látek patří vitamíny A, B6, C, E, zinek, selen, , pyknogenol, alfa-lipoová kyselina aj.
Podpořit detoxikaci lze také doplňky stravy. Pampeliška, yucca, chlorella či ostropestřec patří do unikátního komplexu bylin intenzivní 14 - denní detoxikační kúry DetoxElixeer MAX, která je navíc obohacená o galaktooligosacharidy (druh prebiotické vlákniny). DetoxElixeer MAX je rychlý a efektivní způsob podpory detoxikace a tělesné očisty, který je zacílen na důležité orgány zapojené do procesu detoxikace.
 

Pohyb na čerstvém vzduchu vás nastartuje

Nemusíte být aktivními sportovci, aby vaše tělo mělo dostatek pohybu. Zimní procházka a vymrznutí na čerstvém vzduchu nastartuje tělo i mysl. Procházku spojte se stavěním sněhuláka a zavzpomínejte na dětství pořádnou koulovačkou.
 

Dopřejte si relaxaci

Předtím, než ulehnete ke spánku, nechte tělo i mysl odpočinout a dopřejte si detoxikační vanu. Do horké vody zamíchejte sůl z Mrtvého moře, jedlou sodu, čerstvě nastrouhaný zázvor, sušenou levanduli či oblíbené esenciální oleje. Před koupelí je vhodné tělo vydrhnout na sucho kartáčem, protože tak rozproudíte krevní oběh. Vonné svíčky a relaxační hudba podpoří váš odpočinek a budete se cítit jako znovuzrození.
 

Úklid mysli

S koncem roku se pojí bilancování, které může mnohé vést k přehodnocování smyslu života. Pozitivní mysl je základem nejen dobré nálady, ale i zdraví. Ukliďte si mysl a přestaňte se zabývat negativními věcmi, které nemůžete ovlivnit. Mějte kolem sebe ty, které máte rádi a kteří vám dodají optimismus a dobrou náladu. A pokud přemýšlíte, jaké novoroční předsevzetí si letos dát, věřte, že to nejlepší je mít se rád, najít si dostatek času na sebe sama a pečovat o sebe s láskou.
 
Top 10 potravin pro detoxikaci těla
11.12.2019

Top 10 potravin pro detoxikaci těla

Problémy se zažíváním jsou v důsledku nezdravého životního stylu čím dál častějším problémem. Mnozí z nás jistě slyšeli o detoxikaci organismu, pojmu užívaném zejména v přírodní medicíně. Detoxikací se rozumí celková očista organismu od tělu škodlivých látek. Škodlivými látkami jsou myšleny jak vlivy z prostředí, tak i například nevhodná strava. Při detoxikaci je doporučováno konzumovat některé potraviny, které tento očistný proces podporují. Které potraviny to jsou se dozvíte v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 3517
DetoxElixeer MAX - očista organismu
01.10.2016

DetoxElixeer MAX - očista organismu

Pomocí detoxikace zbavujeme naše tělo škodlivých látek. Tento proces je často spojován s obdobím jara, kdy se vše probouzí k životu. Občasná očista organismu však neuškodí kdykoliv v průběhu roku, nejenom v jarních měsících, vhodná je také na podzim.

Přečtěte si více
Zobrazení: 433