Pokojové rostliny, které prospějí vašemu zdraví

Pokojové rostliny, které prospějí vašemu zdraví

Publikováno: 09.10.2019

Zobrazení: 1237

Květiny patří nejen na zahradu, ale také do interiérů. Nejen, že zelená barva rostlin má blahodárný vliv na naše vnímání, ale rostliny jsou schopny pohlcovat škodliviny z ovzduší a některé z nich mají také léčivé účinky na náš organismus. Rýmovník, eukalyptus, aloe vera a levandule patří mezi nejoblíbenější květiny, které jsou nejen krásné, ale i zdraví prospěšné.

Rýmovník

Listy obsahují vonné silice, které účinkují při nachlazení, rýmě a bolestech v krku. Pomáhá při problémech s dýchacími cestami, při horečce, bolestech hlavy, při ekzémech či po bodnutí hmyzem. Doporučováno je i užívání formou čaje či žvýkáním, ale nejúčinnější je inhalace. Stačí jen lístky rozemnout v prstech a inhalovat.

Levandule

Levandule pomáhá proti stresu, depresím, snižuje krevní tlak, potlačuje růst bakterií a zklidňuje a uvolňuje tělo. Levandule může zvýšit terapeutický účinek sedativ a antidepresiv. 

1200x1200-byliny2-(1).jpg

Aloe Vera

Je ideální do ložnice, protože přes noc proměňuje vydýchaný oxid uhličitý na kyslík. A navíc čerstvá šťáva z nařezaných listů je první pomocí na lehké popáleniny, hojí rány a pomáhá s léčbou akné.

Blahovičník (Eukalyptus)

Listy mají analgetické a silné antiseptické účinky, používají se při léčbě rýmy, kašle, astmatu, bronchitidy, zánětů. Využíván je zejména k inhalacím, koupelím a masážím.