Podzimní pleťové masky

Podzimní pleťové masky

Publikováno: 15.10.2023

Zobrazení: 244

Máte při pohledu do zrcadla pocit, že vaše pleť potřebuje restart? Na zdraví a kvalitě pleti se mohlo podepsat nejen slunce a koupání v chlorované vodě, ale také nezdravý životní styl, kterému zejména v době dovolených, lze těžko odolat. Pleť může být vysušená, se sklonem k tvorbě vrásek, objevit se mohou pigmentové skvrny a další nedokonalosti. Přinášíme vám recepty na nejoblíbenější podzimní pleťové masky, díky kterým bude vaše pleť jako znovuzrozená. Nevěříte? Tak je vyzkoušejte!

Zkuste to bez chemie!

Chcete-li dopřát pleti zdraví, využijte sezónní potraviny, ideálně ty, které vám rostou na zahrádce. Jsou zdarma, v bio kvalitě, navíc s láskou vypěstované.  Vaše pleť ocení jablka, dýně, šípky a zapomenout nesmíte ani na skořici, bez které by to snad ani nebyl podzim.
 

Dýňový elixír mládí

Dýni známe především jako podzimní dekoraci. Dýně je ale bohatý zdroj vitamínů a antioxidantů, které přispívají k ochraně buněk před poškozením volnými radikály, a mohou tak být pomocníkem v boji proti stárnutí pleti.

  • Dýňová maska proti vráskám

Jednu vrchovatou lžíci rozmačkané dýně smícháme s lžičkou medu a kapkou mléka. Směs naneseme na obličej a necháme působit 15 minut. Poté důkladně omyjeme.

  • Očišťující pleťová maska

Dužinu bez semínek nastrouháme a smícháme se stejným množstvím bílého jogurtu. Směs odložíme na dvě hodiny a poté masku nanášíme na obličej, krk a dekolt. Necháme působit 20 minut a poté opláchneme vlažnou vodou.

  • Zklidňující maska z dýňových semínek

Tato maska působí příznivě na mastnější a pórovitou pleť. Dvě lžíce mletých dýňových semínek smícháme s 1-2 lžícemi smetany. Naneseme na problematickou pleť a necháme 30 minut působit, poté opláchneme.

  • Vyživující maska z dýňových semínek

Hrst mletých dýňových semínek smícháme s jednou lžičkou mandlového oleje a lžičkou medu. Naneseme na obličej a dekolt. Necháme 20 minut působit a poté důkladně opláchneme.

 

Jablka plná vitamínů

Věděli jste, že čerstvá jablečná šťáva díky velkému množství vitamínů pleť dokonale vypne a vyživí? Můžete se hned přesvědčit, protože jablka najdeme v každé kuchyni.

  • Vitamínová jablečná maska

Jablka nastrouháme na jemném struhadle a slijeme nadbytečnou šťávu. Směs naneseme na obličej, necháme 10 minut působit a poté důkladně omyjeme. Pleť bude jako po liftingu.

  • Stahující pleťová maska

Nastrouháme jablko na jemném struhadle a smícháme s jednou lžičkou citronové šťávy. Směs smícháme a necháme na pleti 15 minut působit. Tato maska čistí, stahuje póry, hydratuje a vyživuje.

  • Vyhlazující pleťová maska

Žloutek rozšleháme a smícháme s nastrouhaným jablkem. Směs naneseme na obličej a po 20 minutách masku důkladně opláchneme.
 

Zásobárna vitaminu C? Co jiného než šípky!  

Šípky jsou velmi cenným zdrojem vitaminu C a dalších zdraví prospěšných látek, a proto jsou od nepaměti využívány k podpoře imunity a celkového zdraví. Šípky, jejichž sezóna právě v těchto dnech vrcholí, prospějí i zdraví pleti.

  • Vitaminová šípková maska

Lžící šípků, které jsme zbavili semínek, rozmixujeme s jednou lžičkou tvarohu. Směs naneseme na pleť, necháme 20 minut působit a poté důkladně opláchneme.

 
K podzimu patří skořice

Dokážete si představit podzim bez jablečného závinu, chcete-li štrůdlu? A k němu patří samozřejmě skořice. Skořice zevně působí jako stimulátor průtoku krve, čímž zanechává pleť oživenou, povzbuzenou a omlazenou.

  • Skořicová maska na omlazení

Lžičku skořice smícháme s jednou lžící medu. Směs naneseme na obličej, ale vyhneme se oblasti očí, protože skořice by je mohla podráždit. Necháme působit 3-5 minut a poté důkladně opláchneme.
 

Krásu a zdraví pleti podpoří Walmark!

O zdraví pleti je ale vhodné pečovat nejen prostřednictvím pleťových masek a jiných kosmetických produktů, ale také zdravou a vyváženou stravou, která má na stav pleti významný vliv. Do jídelníčku je vhodné zařadit vitaminy a minerály, které podpoří zdravou, svěží a mladě vypadající pleť. Přemýšlíte, že zdraví pleti podpoříte také kvalitními doplňky stravy? Zde jsou naše tipy!

Vysokou dávku biotinu v jedné denní dávce pro krásu a zdraví pleti a vlasů najdete v doplňku stravy Biotin 300 µg patřící do skupiny vitaminů B. Biotin je díky svému prospěšnému vlivu na pleť a vlasy označovaný také jako vitamin H (z německých výrazů pro vlasy a pokožku “Haar und Haut”).

Prvotřídní čistý olej z pupalky obohacený vitamínem E pro Vaši krásnou zdravou pleť a hormonální rovnováhu. Olej z pupalky dvouleté pomáhá udržovat pružnost, jemnost a celkové zdraví pokožky a podporuje optimální komfort před a během menstruace.

Vysoká dávka zinku prémiové kvality pro zdravé vlasy, kůži, nehty a funkci imunitního systému.

Vysoká dávka selenu prémiové kvality pro imunitu a zdraví vlasů a nehtů. Přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.
 


 

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s: 

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

  
Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!
26.04.2023

Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!

Kolagen je pro mnohé stále tak trochu tajemstvím. Je spojován s jeho přítomností v kloubech, ale také v souvislosti s pletí, vlasy, nehty a zuby. Pojďme se na tuhle nerozpustnou bílkovinu podívat zblízka, protože by byla velká škoda na kolagen zapomínat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 705
Nedovolte, aby vás ničil stres!
14.08.2023

Nedovolte, aby vás ničil stres!

Ne vždy jde život přesně podle našich představ a každodenní starosti a stres se mohou negativně podepisovat na našem zdraví. Ačkoliv v malé míře stres nemusí představovat zdravotní riziko, překročí-li únosnou mez, může s sebou přinášet mnoho zdravotních obtíží. Podrážděnost, nervozita, nesoustředěnost, poruchy paměti, nespavost, ale také oslabená imunita, mohou být jen některými problémy, které jsou se stresem spojeny. Začněte proto se stresem pracovat dříve, než se projeví na vašem zdraví.

Přečtěte si více
Zobrazení: 354
Bakterie v těle: jaká je jejich úloha?
19.09.2023

Bakterie v těle: jaká je jejich úloha?

Už Hippokrates říkal, že základ zdravého fungování organismu začíná ve střevě. Dnes už je vědecky ověřeno, že právě střevní mikrobiota může ovlivňovat funkce všech systémů našeho těla.  Jak o střevní mikrobiotu pečovat a podpořit její rovnováhu a celkové zdraví? Téma, které je pro mnohé aktuální zejména s příchodem podzimu, v období vystavení organismu zvýšené zátěži.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1738
Jak podpořit imunitu často nemocných dětí?
12.09.2022

Jak podpořit imunitu často nemocných dětí?

Každý rodič to dobře zná. Dítě nastoupí do školky či do školy a po několika dnech je nemocné. Opakované infekce u dětí jsou typické pro období, kdy se imunitní systém dítěte poprvé setkává s patogeny, rozvíjí imunitní odpověď a organismus si buduje imunitní paměť. Do určité míry můžeme imunitu dítěte ovlivnit tím, že ji budeme posilovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 6109