Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcí

Podpora imunity v období zvýšeného výskytu infekcí

Publikováno: 19.03.2020

Zobrazení: 1360

Jak podpořit obranyschopnosti organismu v období zvýšeného výskytu infekcí? Co mohu udělat pro podporu imunity? Které doplňky stravy jsou pro podporu imunity nejvhodnější?

Otázky, na které mnoho z nás hledá odpověď. Imunita je ovlivněna nejen genetickými dispozicemi, ale také mnoha faktory, z nichž mnohé můžeme ovlivnit my sami. Jedním z důležitých faktorů je výživa, která by měla být pestrá a vyvážená a bohatá na vitamíny a minerály. Abychom vám výběr doplňků stravy usnadnili, přinášíme vám přehled produktů, které jsou určeny právě na podporu imunity. 

Řada Walmark

Mezi živiny, které přispívají k normální funkci imunitního systému patří vitamín C, vitamín D, vitamín A & betakaroteny, B12, B6, B9, železo, zinek, selen. Tyto vitamíny naleznete v mnoha doplňcích stravy řady Walmark:

  • Vitamín C podporuje imunitní systém
 
  • Céčko MIX je doplněk stravy s obsahem vitamin C, který přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před volnými radikály a správné absorpci železa.
 
  • Herba C RAPID doplněk stravy obsahuje vysokou dávku vitamínu C a zinku pro podporu imunitního systému s 4 bylinnými extrakty, echinacea, kurkuma, pelargonie a černý bez pro podporu dýchacích cest.
 
  • Vitamín D podporuje zdraví kostí a přispívá k normální funkci imunitního systému.
  
  • Vitamín B6 podporuje zdravé fungování nervového systému a normální tvorbu červených krvinek, přispívá k normální funkci imunitního systému.
 
  • Doplněk stravy B12 Balance pro podporu energie a vitality obsahuje vysokou dávku vitamin B12, který pomáhá udržovat zdravý nervový systém, snižovat míru únavy, vyčerpání a podporuje normální funkci imunitního systému.
   
  • Zinek podporuje normální funkci imunitního systému a přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A. Doplněk stravy Zinek 25 mg FORTE obsahuje vysokou dávkou zinku přispívající k podpoře normální funkce imunitního systému.
 
  • Selen přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Selen ACTIVE je doplněk stravy, který obsahuje vysokou dávku selenu obohacený o BioPerine®. Selen přispívá k normální funkci imunitního systému a udržení zdravých vlasů a nehtů.
 

walmark.jpg

Chlorella

Doplněk stravy Chlorella obsahuje sladkovodní zelenou řasu Chlorella vulgaris pro podporu očisty těla, ochranu buněk před oxidativním stresem a podporu správného fungování imunitního systému. 
 

Hlíva ústřičná

Doplněk stravy Hlíva ústřičná obsahuje vysoce kvalitní extrakt z hlívy ústřičné, a navíc je obohacen o extrakt z echinacey a rakytníku řešetlákového, které přispívají k normální funkci imunitního systému.
 

Řada Spektrum

Obsahuje komplexní multivitaminy s minerály. Doplňky stravy Spektrum Energy a Spektrum Imunita obsahují vitamíny B6, B12, kyselinu listovou, vitamín C, vitamín D3 a vitamín A, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Obsažené minerály jako měď, zinek, selen a železo pomáhají udržovat normální funkci imunitního systému. Spektrum Imunita je navíc obohacen komplexem Imunactiv® s beta-glukanem, bioflavonoidy, vitamínem C a zinkem.
 

spektrum.jpg
 

Řada Marťánci

Marťánci je řada určená zejména dětem pro podporu imunity a celkového zdraví. Na podporu imunitního systému jsou určeni Marťánci PROimun a PROimun akut, které poskytují komplexní podporu imunitního systému díky extraktu z černého bezu a vitaminu C. Marťánci FUTURA jsou určené pro různé věkové kategorie podporují přirozenou imunitu dětí, jejich růst a vývoj. Obsahují vitamín D3 a C pro podporu správné funkce imunitního systému. Marťánci Gummies s echinaceou obsahují široké spektrum důležitých vitaminů v denních dávkách. Vitamín C, kyselina listová, B12 a D3 a zinek přispívají ke správné funkci imunitního systému. Marťánci s Imunactivem obsahují vitamín A, vitamin D3, vitamin C, pyridoxin (B6), kyselinu listovou (B9) a vitamin B12 pro podporu normální funkce imunitního systému.
 

martanci.jpg
 

Biopron Pregna+, Kids+ a Baby+

Biopron PREGNA+ je doplněk stravy s unikátní kombinací 4 probiotických kmenů a důležitých vitaminů, obohacený o kyselinou listovou, která přispívá k normální funkci imunitního systému. Dále obsahuje vitaminy B1, B2 a kanadské brusinky. Biopron Kids+ obsahuje kombinaci 4 probiotických kmenů a vitamínů pro pohodu vašeho dítěte. Obohacený je o vitaminy B6 a C, důležité pro podporu funkce imunitního systému. Biopron BABY+, kombinace 2 probiotických kmenů a navíc s vitamínem D3, který přispívá k správné funkci imunitního systému u dětí a podporuje normální růst a vývoj kostí.

biopron.jpg
 

Řada Sinulan

Doplněk stravy Sinulan Forte obsahuje kombinaci extraktů z bylin, extrakt z černého bezu, který podporuje fyziologickou funkci dýchacího ústrojí, imunitní systém a má antioxidační vlastnosti. Extrakt z divizny velkokvěté podporuje funkci dýchacího ústrojí, imunitního systému a pomáhá zklidnit ústní dutinu. Extrakt ze sporýše lékařského podporuje funkci imunitního systému, fyziologickou funkci dýchacího ústrojí, pomáhá zklidnit ústní dutinu, hrdlo, hrtan a hlasivky při dočasném chrapotu. Extrakt z muškátu léčivého podporuje fyziologickou funkci dýchacího ústrojí a extrakt z hořce žlutého působí na energii a osvěžení těla. Sinulan Duo Forte je doplněk stravy obsahující směs rostlinných výtažků a navíc RespiraPRO komplex. Sinulan Forte Junior ve formě sirupu obsahuje směs extraktů z rostlin, je určený pro děti od 3 let a dospělé. Extrakty z pravénky latnaté (Andrograpis paniculata), černého bezu, lípy srdčité a vitamín C podporují funkci imunitního systému.
 

sinulan.jpg
 

Podpořte imunitu přírodními prostředky
14.02.2024

Podpořte imunitu přírodními prostředky

Trpíte na častá nachlazení a další respirační onemocnění? Zaměřte se na podporu imunity za pomoci aktivních látek přírodního původu a můžete se cítit fit i uprostřed zimy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 949
Kráska zvaná echinacea aneb zázrak na imunitu
26.11.2019

Kráska zvaná echinacea aneb zázrak na imunitu

Trvalka echinacea purpurea je známá spíše pod svým českým názvem třapatka nachová. Třapatka je vytrvalá rostlina, která je pěstována nejen pro své dekorativní květy, ale i pro své léčivé účinky. Jde o rostlinu vysokou cca 80–100 cm, která se od června do září pyšní purpurovými květy s černým středem. Účinky třapatky jsou rozsáhlé. Používá se při nachlazení, jako podpora horních cest dýchacích, ale i u kožních problémů.

Přečtěte si více
Zobrazení: 9879
Jak podpořit imunitu často nemocných dětí?
12.09.2022

Jak podpořit imunitu často nemocných dětí?

Každý rodič to dobře zná. Dítě nastoupí do školky či do školy a po několika dnech je nemocné. Opakované infekce u dětí jsou typické pro období, kdy se imunitní systém dítěte poprvé setkává s patogeny, rozvíjí imunitní odpověď a organismus si buduje imunitní paměť. Do určité míry můžeme imunitu dítěte ovlivnit tím, že ji budeme posilovat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 6127