Podceňovat intimní hygienu se nevyplácí

Podceňovat intimní hygienu se nevyplácí

Publikováno: 25.06.2019

Zobrazení: 1652

V letních měsících jsou gynekologické infekce a záněty způsobené kvasinkami častým problémem žen. V teple a vlhku se dobře daří kvasinkovým infekcím (mykózám), které trápí ženy v létě až dvakrát častěji. Výskyt vaginální mykózy lze omezit správnou intimní hygienou. Pokud chcete strávit dovolenou bez zbytečných zdravotních komplikací v podobě nepříjemného svědění, pálení v intimní oblasti, výtoku, bolestí při močení a sexu, přečtěte si naše tipy, jak vaginálním mykózám předcházet.

Kvasinková nebo bakteriální infekce?

Důvodů, proč se u žen objevuje poševní dyskomfort, je mnoho. Nejčastěji jde o přemnožení kvasinek či bakterií. Infekce způsobené bakteriemi nedoprovází bolest v podbřišku, svědění, pálení ani pocity řezání. Léčí se antibiotiky s nutností obnovy poševní rovnováhy. Neléčená infekce může přejít do chronicity a být příčinou problémů s otěhotněním. Teplé počasí je dáváno do souvislostí s kvasinkovými infekcemi, které propukají, když se v pochvě přemnoží kvasinky (např. Candida albicans). Ty se v neškodném množství vyskytují na vlhkých, teplých místech na těle. U žen se kvasinkové infekce projevují nejčastěji tvarohovým výtokem, doprovázeným zarudnutím, pálením, poruchami menstruačního cyklu a zánětů močového měchýře.
 

Léčba kvasinkové infekce

K léčbě se využívají antimykotika, dostupné v různých formách (vaginální čípky, krémy a vaginální tablety). Pořídíte je bez lékařského předpisu. Důležité je zabránit opakování infekce a eliminovat rizikové faktory.
 

Rizikové faktory

K rozvoji kvasinkové infekce přispívá nedostatečná intimní hygiena, narušená hormonální rovnováha (v těhotenství, při užívání hormonální antikoncepce), časté braní antibiotik, oslabený imunitní systém, nošení těsného oblečení a neprodyšných materiálů, dědičná náchylnost ke kvasinkovým infekcím a neléčená či špatně kompenzovaná cukrovka.
 

Péče o intimní oblasti začíná v dětství

Od dětství je nutné vést dívky k důsledné intimní hygieně. V rámci prevence se doporučuje nosit bavlněné spodní prádlo, vyhýbání se bazénům s nedostatečně chlorovanou vodu, setrvávání v mokrém oděvu a pečlivá hygiena po stolici. V letních měsících je vhodné zvýšit příjem probiotik, např. Biopron a vitamínů a minerálů pro podporu obranyschopnosti, jako C, D zinek a další např. v doplňcích stravy z řady Spektrum.
 

Na mýdlo zapomeňte

Velký podíl na prevenci zánětů a infekcí má správně prováděná intimní hygiena. Mnoho žen ale neví, jak o své intimní partie správně pečovat. Klasickému mýdlu se vyhněte. Laktobacily v pochvě pomáhají udržovat kyselé prostředí, které brání růstu choroboplodných mikroorganismů. Mýdlo je zásadité, a proto ochrannou poševní rovnováhu narušuje a sliznici může dráždit a vysušovat. Místo mýdla používejte speciální přípravky na intimní partie. Kosmetický přípravek Idelyn Beliema Expert Intim Gel má kyselé pH odpovídající pH intimních partií a nezpůsobuje podráždení. Tento gel je vhodné používat i při zvýšeném riziku bakteriální i kvasinkové infekce. Při zvýšeném riziku infekcí můžete vyzkoušet jemný zklidňující krém Idelyn Beliema Expert Intim Krém. V případě, kdy je poševní rovnáha již narušena, můžete sáhnout po zdravotnickém přípravku Idelyn Beliema Effect. Jde o vaginální tablety, které jsou vhodné v případech dočasné změny vaginální flóry (způsobené bakteriemi i kvasinkami). Tablety Idelyn Beliema Effect přispívají k redukci svědění, vaginálního výtoku a zápachu, obnovují a udržují fyziologické pH a rozpouští se během několika minut. Pokud si nejste jisté, zda se jedná o kvasinkovou či bakteriální infekci (které není jednoduché rozlišit), s tabletami Idelyn Beliema Effect nemůžete sáhnout vedle. Celá řada Idelyn Beliema je vhodná pro péči při obou typech infekcí a vyrobená ve spolupráci s gynekology.

 

Vyzkoušejte přípravky Beliema od Idelyn